Новий спосіб боротьби з наркотиками

Чилійські учені представили у четвер новий спосіб боротьби з наркотичною залежністю.

Чилійські учені представили у четвер новий спосіб боротьби з наркотичною залежністю, повідомляють представники Папського Католицького університету в Сантьяго.

Як заявили учені на прес-конференції у четвер, їм вдалося знайти ту область головного мозку, яка безпосередньо відповідає за пам'ять про фізичні і психічні стани людського тіла.

Дане відкриття, за їх твердженням, зможе допомогти розробити спеціальні програми і медикаменти по боротьбі з наркотичною залежністю і по усуненню побічних дій лікарських препаратів на організм людини.

Відкриття було зроблене ученими з університету в Сантьяго під час експериментів, що проводяться на лабораторних щурах, яких наперед навмисно приохотили до синтетичного наркотику амфетаміну.

Піддослідним особинам учені систематично вводили препарати, що практично повністю зупиняють функціонування тієї або іншої області головного мозку, і спостерігали за реакцією тварин.

Виявилося, що при відключенні так званої інсулярної кори (insular cortex) головного мозку, відповідальної, зокрема, і за формування пам'яті, особина, яка до того відчувала залежність від наркотику, начисто забувала про нього. Проте, коли цю область мозку знову реактивовували, дані експериментів знов показували потребу щурів в амфетаміні.

Схожі результати були одержані і при проведенні експериментів з щурами, яким замість наркотику вводили препарати, що викликають імітацію болю. При зупинці функціонування інсулярної зони біль зникав, і навпаки.

Ученим належить провести ще немало досліджень. Зокрема, їм буде потрібно визначити, як довго може бути відключена інсулярна зона у людини - адже будь-який експеримент, що проводиться в лабораторії, не тривав більше 20 хвилин.

Наука вже не раз відзначала той факт, що люди, які курять, при отриманні травм голови в області інсулярної зони припиняли палити. Більш того, нікотинова залежність не виявлялася у них навіть в тих випадках, коли при них навмисно декілька чоловік закурювали сигарети.

Проте підтверджені дані припущень, що неодноразово висловлювалися в наукових кругах, вдалося одержати лише зараз.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: