Новий засіб проти куріння

До вступу в силу нової заборони куріння в публічних місцях появиться новий препарат проти куріння.

За декілька тижнів до вступу в силу нової заборони куріння в суспільних місцях британський національний інститут здоров'я і якості меддопомоги (NICE) дав попередню згоду на використання національною системою охорони здоров'я нового препарату, що полегшує боротьбу із згубною звичкою. 

На думку британських експертів, ліки під назвою Champix є найбільш ефективними з тих, що є на сьогодні засобів антитютюнової терапії. У клінічних випробування Champix, які завершилися минулого року, взяли участь 2000 британців, охочих кинути палити. Через рік після початку випробувань в групі, де використовували препарат, як і раніше не палили 22% учасників, що було втричі більше, ніж в групі, що приймала плацебо. Champix також виявився удвічі ефективнішим, ніж інший використовуваний в даний час препарат для боротьби з нікотиновою залежністю. 

Нові ліки блокують дію нікотину на специфічні рецептори головного мозку, позбавляючи курців відчуття задоволення під час вдихання тютюнового диму. В той же час препарат самостійно стимулює рецептори до нікотину, полегшуючи симптоми «нікотинової ломки». Курс препарату, який необхідно приймати двічі в день, розрахований на 12 тижнів і коштує 164 фунти стерлінгів. 

Велика частина цієї суми оплачуватиметься за рахунок бюджету національної системи охорони здоров'я. Остання обставина викликала гостру критику у Великобританії. Кілька місяців тому національна система охорони здоров'я відмовилася узяти на себе витрати на закупівлю декількох ліків, що уповільнюють розвиток хвороби Альцгеймера. На думку ряду експертів, ці препарати були не набагато дорожчі Champix, проте хворі потребували їх значно більше, ніж курці – в засобах від нікотинової залежності.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: