Одруження - вірний шлях до ожиріння

Американські вчені встановили, що у шлюбі люди набирають вагу швидше, ніж поодинці.

Як довели дослідники, багато людей у віці до 30 років – і ті, що знаходяться в шлюбі, і самотні, набирають істотну вагу – в середньому 7-13 кг протягом п'яти років. Проте молодожони в цій віковій групі набирають на 3-5 кг більше, ніж їхні однолітки, що не знаходяться в шлюбі.

Результати дослідження були обнародувані на щорічній зустрічі Спілки боротьби з ожирінням, до якої входять учені й фахівці з боротьби із зайвою вагою.

Наречена (Фото: majkens.co.uk)
Якщо вірити вченим, ця наречена через п'ять років важитиме на 10,8 кг більше... якщо, звісно, не втече з власного весілля (Фото: majkens.co.uk)
Ці дані також підтвердили інші дослідження, які показують, що молодь особливо вразлива в плані набору ваги та що збільшення ваги соціально "заразне".

Пенні Гордон-Ларсен, доцент із питань харчування на факультеті громадської охорони здоров'я Університету Північної Кароліни, та її колеги впродовж п'яти років спостерігали майже за 8 тис. молодих людей у віці від 12 до 28 років, серед яких було 1200 пар.

Учені встановили, що:

- жінки в підлітковому віці та старше 20, які продовжували зустрічатися з чоловіками, але не жили разом з ними, набрали в середньому 6,8 кг за 5 років. Їхні партнери-чоловіки набрали близько 10,8 кг.

- жінки цієї вікової групи, що одружилися, набрали 10,8 кг за п'ять років; чоловіки – 13,6 кг.

Неодружені пари, що проживають разом, набирали вагу дещо повільніше. Жінки набрали на 2 кг більше, ніж їхні самотні однолітки (8,1 кг ).

Коли люди просто зустрічаються, у них більше мотивів залишатися стрункими, вважають учені. Неодружені молоді люди схильні проявляти велику активність, менше дивитися телевізор і найменше схильні до ожиріння.

Багато чинників роблять внесок у набір ваги в парах, включно з народженням дітей, пост пологовим набором ваги, відсутністю достатньої кількості часу для спорту, частіші обіди поза домівкою та приготування вдома більшої кількості їжі, пише USA Today.

Причому, як було встановлено раніше, ожиріння однієї людини істотно підвищує ризик ожиріння для його або її друзів, братів, сестер і подружжя. А якщо людина худне, люди навколо неї також можуть втратити вагу.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: