Чому чоловіки покидають жінок, які їх кохають — дві фрази Омара Хаяма дають відповідь на запитання

Чому чоловіки покидають жінок, які їх кохають — дві фрази Омара Хаяма дають відповідь на запитання

Чому чоловік йде від жінки, яка його кохає / Фото: Unsplash

Відомий перський поет, математик та філософ Омар Хаям залишив по собі чимало мудрих висловів.

Звичайно, в творах цього поета, які називаються рубаї, немає прямої відповіді на це запитання, але є дві фрази, які допоможуть зрозуміти мудрість цього чоловіка та відчути весь сенс людських стосунків.

Омар Хаям писав: "Життя коротке — так дай же волю йому; Розумно буває — підстригати дерева, Але обкраяти себе — куди дурніше". В цій цитаті поет пояснює, як важливо насолоджуватися кожною миттю, які дарує нам життя.

Люди часто прагнуть щастя та різноманітних задоволень, а тому залишають тих, хто їх кохає, щоб знайти нові радості чи почуття. Тобто багатьом буває недостатньо того, що вони мають. Вони відправляються у далекі подорожі і, буває, проживають все життя у пошуках чогось ефемерного.

Ще одна фраза, яку написав Омар Хаям, звучить так: "Не утримуй те, що минає, і не відштовхуй те, що приходить. І тоді щастя саме знайде тебе".

Ці слова можна трактувати так, що кожна людина має свою долю та свій власний шлях. Якщо хтось вирішив піти, можливо це і є частиною його шляху, а тому не потрібно заважати людині. Так вона зможе віднайти себе та нові можливості.

Хаям вважав, що саме мінливість людської натури та постійне прагнення чогось нового штовхають до необдуманих вчинків, наприклад, залишити ту, яка дійсно кохає. Однак, такі життєві ситуації не потрібно сприймати як кінець світу. Життя продовжується і воно прекрасне, кожен новий день може принести нові враження та перспективи.

Мудрість перського поета вчить нас, що потрібно спокійно приймати будь-які зміни в нашому житті, не тримати того, хто вирішив піти та знаходити щастя в кожній хвилині. Тільки так можна по-справжньому насолодитися життям і бути готовою до нових стосунків.

Читайте також:

Повʼязані теми:

Наступна публікація