Найкращі чоловічі стрижки для квадратного обличчя (фото)

Найкращі чоловічі стрижки для квадратного обличчя (фото)

Чоловічі стрижки для квадратного обличчя / Фото: Associated Press

Власникам обличчя квадратного типу можна вибирати практично всі види коротких і подовжених стрижок.

Квадратна форма голови має гострі, суворі риси чоловічого обличчя. Завдяки її універсальності ви можете підібрати майже всі чоловічі стрижки до такої форми голови: від найкоротших до найоб’ємніших. Наприклад, андеркат, top knot, квіф чи кроп. Якщо ви власник темного волосся, то згладити гострі кути вам допоможуть борода або щетина.

Про це пише MrColt, а ТСН.ua пропонує вам детальніше дізнатися про види цих стрижок.

Андеркат

Андеркат / Фото: Instagram @barber_bronson

Насамперед стрижка андеркат передбачає контраст довжини волосся з боків і на маківці. Верх завжди залишають довшим, а боки та потилицю стрижуть або голять. Що стосується загальної довжини вашої стрижки, вона може змінюватися від короткої до довгої, але спочатку ця зачіска передбачала довжину від короткої до середньої.

Стрижка андеркат стала трендом не дарма. Її стильність і легкість догляду за нею говорять самі за себе, і те саме можна сказати про її універсальність. Способів стрижки, її носіння та укладання – безліч, тому вона подобається чоловікам.

Top knot

Top knot / Фото: Instagram @blessedsalon.barber

В перекладі українською top knot означає “вузол нагорі”. Подібна зачіска спочатку з’явилася за часів феодальної Японії: зібрані на маківці пучки носили члени найвпливовішого клану самураїв.

Найкращий вигляд вона має на власниках круглої, овальної та квадратної форми обличчя, оскільки візуально витягує силует і робить акцент на вилицях. У поєднанні з бородою top knot на вигляд ще мужніша та стильніша. Що стосується якості волосся, то найкращою зачіска буде на прямих і трохи хвилястих шевелюрах.

Top knot протипоказана чоловікам з витягнутою формою обличчя: пучок на маківці сильно порушить пропорції та візуально зробить голову ще витягнутішою. Крім того, від чоловічої зачіски топ-нот варто відмовитися власникам кучерявого волосся (для них існує чимало інших варіантів).

Квіф

Квіф / Фото: X (Twitter)

Ця популярна і класична зачіска існує вже понад століття. Але по-справжньому культовою вона стала лише з появою рок-н-ролу, коли за одну ніч перетворилася на символ підліткового бунту. Тоді цю стрижку носили найвідоміші bad boys.

Ця зачіска завжди уособлювала бунтарство і кричала про впевненість. Квіф набрав ще більшої популярності під час британського руху Teddy Boy у 1980-х роках, коли хлопці підстригали волосся в чубчики з відрослими бакенбардами.

Ця стрижка пасує до всіх форм обличчя. Хлопцям / чоловікам з круглим, квадратним або овальним обличчям зачіска трохи його видовжить. Верхній об'єм подовжить обличчя в цілому і додасть балансу.

Ще перевагою цієї зачіскки є те, що вона не дискримінує жоден тип волосся. Неважливо, пряме воно чи кучеряве й густе.

Які існують варіанти зачіски?

Варіантів безліч, залежно від довжини, форми та текстури. Умовно можна виділити 8 видів:

 • Класичний варіант – найдавніша та найпростіша стрижка з цього списку, яка вирізняється поступовішим переходом від боків до верхівки. Вона набагато м'якша і менш контрастна, ніж сучасний квіф.
 • Сучасний квіф – у його основі класична версія з більшим об'ємом і контрастом. Для цієї стрижки характерні коротко підстрижені боки та потилиця, а спереду виділяється чуб.
 • Квіф тедді-боя – найунікальніший варіант цієї ретро-стрижки, оскільки він має довгий локон спереду, який звисає над лобом. Цей варіант можна побачити в Елвіса Преслі. І це точно для тих, хто не хоче злитися з натовпом.
  Елвіс Преслі з зачіскою квіф /Фото: Instagram @elvis
 • Рокабілі – цей злегка карикатурний варіант класичної зачіски, який має супердовгий, суперконтрастний чуб, піднятий догори. Тут потрібна сильна фіксація і багато воску для стилізації. Це для справжніх прихильників рок-н-ролу.
 • Текстурований квіф – менш формальний і більш розслаблений варіант традиційної версії. Це варіант для тих, хто не має багато часу на укладання, бо тут чим неохайніше, тим краще.
 • Роз'єднаний квіф – починається з сучасного чуба з коротко підстриженими боками, а закінчується чіткою лінією, виголеною на потилиці. Це надає зачісці акуратного, модного вигляду з усіх боків.
 • Квіф з проділом – схожий до попереднього варіанту, але тут не має виголеної лінії, яка розмежовує дві частини стрижки. Замість цього волосся виголюється в точці переходу.
 • Психобілі квіф – перебільшена версія традиційної зачіски з ірокезом. Тут повністю виголюється потилиця та боки до нуля. Залишається лише такий собі плавник. Ця стрижка для поціновувачів панку.

Кроп 

Кроп / Фото: Instagram @grizzly_bc

Кроп – справжнє втілення перукарського мінімалізму. Вважається, що перш ніж зачіска стала популярною у всьому світі, вона була доступною лише невеликій кількості людей. Її батьківщиною вважається Французька Нормандія, де знатні молоді люди стриглися винятково так. За часів Першої світової багато перукарів потрапило до армійських лав, тому чимало солдатів стали власниками цієї стрижки. Після закінчення війни кроп не був чимось незвичайним, а тому швидко поширився на інші країни Європи і США. Тепер ця чоловіча зачіска поширена і в нашій країні.

Види стрижки кроп

Як і будь-яка зачіска має декілька варіацій виконання, так і кроп не має єдиного стилістичного рішення. Незважаючи на свою універсальність, професійний погляд барбера необхідний, адже він зможе підібрати для вас той варіант, який підходитиме до типу особи й віку, до структури волосся та індивідуального стилю.

 • Гладкий. Якщо ви фанат класичного стриманого іміджу, то цей вид – ваш варіант. Рівний чуб, що плавно переходить у верхівку – особливість стрижки. Такий варіант ідеально підійде для хлопців з прямим волоссям і квадратним обличчям. Скорегувати форму обличчя можна за допомогою асиметричного чубчика.
 • Текстурний. Такий тип стрижки називають ще і рваним, адже філірування чубчика здійснюється хаотично й недбало, що і створює ефект природної зачіски. Чуб у цьому разі завжди хвилястий і неоднорідний, адже вистригається каскадом.
 • Змішаний. Як легко здогадатися, тут поєднуються гладкий і рваний кроп. Рваний чубчик підстригається навскіс, а волосся обрізають на мінімальну довжину. На маківці пасма вистригаються одне через одне, завдяки чому волосся схоже на укладене пір’я.
 • French Crop. Найпоширеніший варіант цієї зачіски. В ньому спостерігається плавний перехід між довгим і коротким волоссям, чубчик зістригають по краях і гарно укладають на бік.
 • Crop без чубчика. Має доволі строгий і брутальний вигляд через те, що в такому варіанті відсутній чубчик, тобто межа протікає чітко за обрисами лоба.
 • Подовжений. Довге волосся в поєднанні з поголеними скронями стильне й молодіжне на вигляд.
 • Модерн-кроп. Його можна охарактеризувати як класичний кроп з сучасним підходом. Виголені скроні, задня частина голови в поєднанні з густим волоссям на маківці створюють цікавий контраст, розділяючи голову на пропорційні фрагменти.

Читайте також:

Повʼязані теми:

Наступна публікація