Отримати роботу мрії не завжди буває легко. Найскладнішим етапом часто стає співбесіда.
Сучасні компанії шукають мотивовану особистість з певним набором якостей, що мають гармонійно вписуватися в колектив. Якщо ваші запитання здебільшого про матеріальне, навряд чи вдасться отримати бажану роботу.
Якщо вас запросили на співбесіду, забудьте про такі фрази:
"А чим ви взагалі займаєтеся" або "Не пригадую, щоб подавав(-ла) резюме до вас" чи "Нагадайте, що за позиція". Якщо сказати таке на співбесіді, рекрутер зрозуміє, що ви не зацікавлені у вакансії, а ще це викличе запитання, чому ви ще не знайшли роботу, якщо надсилали багато резюме.
"Так, ні, не знаю". Короткі односкладні відповіді на відкриті запитання також не сподобаються жодному роботодавцеві. Відповідайте вичерпно й цікаво.
"А зараз я вам розповім таку історію", а потім десятихвилинний монолог чи стендап. Такого точно робити не варто. Співбесіда має часові межі, і якщо вас не запитали про особисте, не варто й розпочинати.
"Ого, вау, ви перші, хто мені зателефонував" посідає почесне місце в антирейтингу. Навіть якщо це так, не варто розповідати про це роботодавцеві. Неконтрольований захват додає сумнівів. Виявляти емоції – нормально і прийнятно, але контролюйте їх інтенсивність.
"Для мене важливий розвиток". Ця фраза не є протипоказаною, але будьте готовими до продовження теми, адже рекрутер може запитати, що саме для вас є розвитком тощо. Так перевіряють, чи завчені у вас фрази.
"Я в процесі". Перебування в стадії чогось, наприклад, вивчення англійської, видається рекрутерові завуальовуванням протилежного. Простіше сказати, що ви саме в процесі вивчення мов, аніж зізнатися, що ні.
"А що по грошах / бонусах" і безліч подібних запитань про відпустку, страхування, соціальний пакет. Якщо ви починаєте розмову з цих питань, у рекрутера з’явиться розуміння, що кандидат шукає вигоду і не зацікавлений у якісній роботі, розвитку тощо.
"Я знаю, що в мене небагато досвіду, але…" Дуже легко припуститися цієї помилки, особливо в разі, якщо ви лише нещодавно закінчили навчання або ж змінили галузь роботи. Проблема в тому, що коли ви починаєте перепрошувати за відсутність досвіду, інтерв'юер розуміє, що ви не зовсім підходите для цієї ролі.
Лайка. Так, може здатися, що лаятися на співбесіді на роботу – це заборона номер один, втім, чимало людей про неї забувають. Навіть якщо ваш інтерв'юер дозволить собі й вам говорити неформально, краще все ж слідкувати за своєю мовою.
Крім того, спеціалісти радять утриматися від негативних висловлювань про попередню роботу та уникати розповідей про власні слабкості.
Читайте також: