Таких батьків не поважають: які риси мам і татусів викликають у дітей супротив

Таких батьків не поважають: які риси мам і татусів викликають у дітей супротив

Яких батьків не люблять діти / Фото: Freepik

Якщо ви не можете знайти спільної мови зі своєю дитиною, то треба перевірити, чи не граєте ви одну із цих ролей.

Є такі випадки, коли дитина виявляє неповагу і навіть агресію до своїх батьків, особливо це гостро відчувається у підлітків. Причин такої поведінки може бути безліч, але не останню роль у цьому відіграють батьки. Розповідаємо, чому діти проявляють нелюбов і агресивно ставляться до своїх батьків.

Які ролі батьків під час виховання дітей викликають агресію, нелюбов і неповагу

  • “Наглядач”. Якщо батьки у вихованні своїх дітей грають роль наглядачів, то для них буде найважливішим виконання правил, які вони встановили. Про жодні почуття дитини тут не йдеться. Адже вона повинна лише виконувати правила: коли лягати спати, з ким товаришувати, куди ходити, що їсти. У такій родині дитина почувається, як у в’язниці, а не в колі люблячих людей. Вона стає замкнутою, може бути пригніченою або навпаки агресивною, щоб за допомогою такої поведінки хоч якось захистити особисті кордони.
  • “Служниця”. Такі батьки намагаються задовольнити всі потреби і забаганки своєї дитини. Та психологи говорять, що таких мам і татусів діти не поважають чи не найбільше. Оскільки дитина звикає до того, що вся увага і турбота скерована лише на неї, тому вимагатиме ще більше. Діти не бачать у таких батьках особистості, швидше слуг, які повинні задовольняти їхні потреби.
  • “Місія нездійсненна”. Якщо батьки щось вимагають від дитини – вчасно лягати спати, виконувати домашні завдання, не курити, не пробувати алкоголь, то повинні й самі дотримуватися своїх заборон. Адже дитина найперше бере приклад зі свого оточення. І якщо батько курить, а синові забороняє, то підліток не сприйматиме ці заборони і не ставитиметься до них серйозно.
  • “Весь у роботі”. Батьки, які не мають часу для своїх дітей, бо постійно зайняті, у майбутньому отримують таку саму відповідь. А бонусом ще й неповагу та агресію, особливо це стосується підлітків. Оскільки в цей період будь-які настанови, поради чи прохання від зайнятих батьків не сприйматимуться, бо ігнорувалися потреби дитини, коли та була меншою.

Читайте також:

Люди з високим рівнем інтелекту ніколи не роблять вранці цих речей

Психолог назвав фразу, яку батьки ніколи не повинні говорити своїй дитині

Як правильно відповісти на грубість, щоб поставити нахабу на місце та припинити конфлікт

Повʼязані теми:

Наступна публікація