Як привабити на ділянку їжака: ніколи не здогадаєтеся, чому ця тварина повинна жити в саду

Як привабити на ділянку їжака: ніколи не здогадаєтеся, чому ця тварина повинна жити в саду

Чим відлякати слимаків назавжди – привабити в сад їжака / Фото: Unsplash

Їжаки на ділянці – це не просто колючі нічні тваринки. Вони є справжніми помічниками в боротьбі зі слимаками й равликами. Якщо в саду житиме їжак, шкідники назавжди забудуть до вас дорогу.

Звичайний або європейський їжак – це гість, якого можна часто помітити на дачі в другій половині літа чи на початку осені. Цей ссавець має невеликі розміри та масу тіла приблизно 800 г. Особливістю їжаків є наявність на тілі коротких бурих голочок до 3 см. Вони ведуть переважно нічний спосіб життя, а вдень ховаються у своєму гнізді. Хоча це дика тварина, але вона приносить чимало користі людині і часто приходить до поселень.

Чим корисний їжак на дачі

Насамперед ці милі дикі створіння люблять поласувати слимаками й равликами, хрущами та волохатими жужелицями, непарними шовкопрядами і різними гусеницями, личинками листоїда і дротяниками, а також совками й невеликими мишами. А тому їжаки є важливими помічниками, коли йдеться про майбутній урожай і його захист від шкідників.

Водночас варто звернути увагу, що їжаки можуть нести і шкоду. Наприклад, вони харчуються яйцями і пташенятами дрібних птахів, які гніздяться на землі. А ще ці тварини переносять безліч хвороб, а свого кривдника їжак може сильно вкусити гострими зубками, які можуть з легкістю прокусити хітиновий панцир жука. Водночас рани довго гоїтимуться, оскільки на зубах тварини живе чимало різних бактерій. Однак, звісно, всіх цих неприємностей можна легко уникнути, якщо не нав'язувати їжакові своє товариство і не брати його на руки.

Що їдять дикі їжаки

Їжаки є всеїдними тваринами, але, як ми бачили в дитинстві на картинках, вони не носять на своїх голочках фрукти. Звісно, ці продукти присутні в їхньому раціоні, але переважає все ж білкова їжа (будь-яке м'ясо).

Тому можете регулярно залишати для їжака на одному й тому самому місці м'ясо курки, фарш, відварені макарони, яйця, рис, сир, картоплю, хліб, різні горіхи, насіння, печиво. Звір має чудовий нюх, а тому відчує частування і обов'язково прийде.

Наприкінці вересня їжаки починають готуватися до сплячки, а тому в цей період потребують достатнього харчування, щоб запастися на зиму жиром, інакше тварина може навіть померти від виснаження.

Багато людей намагаються напоїти їжаків молоком, але насправді велика його кількість позначається на здоров'ї звіряти негативно. В нього може розвинутися зубний біль і кишкові захворювання. Краще залишайте мисочку з чистою водою. Щоб їжак не перевернув ємність, можна взяти доволі важку або придбати спеціальну поїлку.

Як привабити на ділянку їжака

Звісно, однією їжею тут не обійтися, адже для тварини потрібно ще й безпечне житло, яке слугуватиме укриттям. Уважно огляньте ділянку та позбудьтеся предметів, які можуть бути для лісового гостя небезпечними.

Їжак добре плаває, хоча воду не дуже любить, але якщо стінки штучної водойми гладкі та слизькі, то вибратися він не зможе. Звіряті, яке випадково потрапило у ставок, доведеться доволі важко. А тому варто помістити біля водойми дошку, яка веде до берега, щоб їжак міг вибратися з води.

Паркан із сітки-рабиці – ще один ворог їжаків. В ній вони можуть застрягати через поганий зір, а потім отримувати серйозні травми. Використовуючи садову техніку чи гострий інвентар, будьте максимально обережними, особливо в місцях, де люблять селитися їжаки, наприклад, біля компосту. Можете й самостійно зробити будиночок для тварини з каміння, піддонів чи цегли. Важливо, щоб будинок був захищеним від вітру, снігу й дощу, а також природних ворогів – куниць, сов, пугачів, лисиць і борсуків.

Читайте також:

Повʼязані теми:

Наступна публікація