Зазвичай білі шкарпетки важко прати, бо вони швидше вбирають плями, а кислота, яка міститься у бруді, накопичується у волокнах, що надає їм тьмяно-сірого кольору.
Розповідаємо, які підручні засоби допоможуть вам швидко впоратися з проблемою і повернути улюбленим шкарпеткам бездоганний білий колір.
Як відіпрати білі шкарпетки від сірості та бруду за допомогою підручних засобів
- Перекис водню має окислювальні властивості, тому на відмінно впорається з проблемою. Для відбілювання шкарпеток треба приготувати розчин з води та перекису. Візьміть складники в рівних пропорціях, розмішайте та обробіть цим засобом шкарпетки. Залиште на 15 хвилин, а після того, як розчин відпрацює, добре прополощіть речі, щоб не залишилося перекису.
- Сода. Візьміть трохи теплої води, насипте соди, добре перемішайте розчин. Замочіть у ньому шкарпетки на одну годину. Такий засіб не лише впорається із брудом і сірістю, а також продезінфікує ваші речі. До розчину можна додати трохи білого оцту, щоб посилити ефект.
- Гель для миття посуду має всі необхідні складники, щоб випрати шкарпетки до ідеально білого кольору. Він допоможе позбутися бруду, сірості та жовтизни. Наберіть у миску гарячу воду, налийте туди трохи гелю, добре розмішайте і замочіть у розчині шкарпетки на дві години. Потім добре їх прополощіть і виперіть як зазвичай. Можна додати трохи оцту під час прання.
- Лимонний сік допоможе впоратися з сірістю та жовтизною тканини, оскільки містить природні кислоти, які мають відбілювальні властивості. Для цього візьміть літр гарячої води, вичавіть туди пів лимона і додайте ложку прального порошку, все ретельно розмішайте та замочіть шкарпетки на 5 годин. Потім виперіть речі звичайним способом у пральній машині.
- Пральний порошок. Якщо замочити шкарпетки в розчині з порошком на ніч, цього буде цілком достатньо, щоб повернути їм первозданну білизну. Перед замочування прополощіть їх у теплій воді, потім залиште на ніч. Зранку помістіть шкарпетки до пральної машини та виперіть, як завжди.
Читайте також:
Як швидко заточити ніж м'ясорубки своїми руками: найпростіші способи
Чому спеціалісти рекомендують зберігати харчову плівку в холодильнику: ви будете здивовані
Що категорично не можна прати за 60 градусів: повний перелік