Як вивести пирій на городі: чому не варто використовувати оцет для знищення бур’яну

Як вивести пирій на городі: чому не варто використовувати оцет для знищення бур’яну

Як позбутися пирію / Фото: pixabay.com

Досвідчені городники рекомендують кілька дієвих методів, щоб надовго позбутися пирію.

Пирій дуже надокучає всім городникам, бо його вкрай важко вивести. Він з’являється всюди, в народі його називають "черв'як-трава". Втім, досвідчені господарі вже винайшли купу простих методів для боротьби з цим бур’яном. Розповідаємо, як швидко і надовго вивести пирій зі свого городу, та чому оцет не допомагає у боротьбі з бур’яном.

Як позбутися пирію на городі: прості способи, перевірені часом

  • Прополоти й перекопати ділянку. Це один із найдієвіших і найбезпечніших для ґрунту методів, хоча доведеться попрацювати. Треба підтягнути рослину вилами та витягнути з корінням, бур’ян спалити, а ділянку за можливості перекопати також вилами. Так ви не пошкодите овочеві культури й повитягуєте увесь пирій.
  • Мульчування. Цей спосіб підходить для захисту рослин, які мають слабку кореневу систему – малини, полуниці, суниці. Треба у міжрядді розкласти солому, кору, тирсу чи інший бур'ян — таким чином перекривається доступ до сонячного світла. А пирій не зможе рости без нього. Також підійде чорна поліетиленова плівка, якщо немає мульчі.
  • Сидерати. Ці рослини не лише приносять користь для ґрунту, насичуючи його корисними мікроелементами, але й захищають від появи бур’янів. Якщо висадити на городі ріпак, конюшину, гречку чи овес, можна закрити одразу кілька проблем: зникне пирій, а виснажений ґрунт відпочине й отримає багато корисних мікроелементів.  
  • Хімічні засоби. Ще можна боротися з пирієм за допомогою гербіцидів. Якщо обробити бур’ян таким розчином, за 10-20 днів від нього не залишиться й сліду.   

Чому не варто застосовувати оцет для знищення пирію

Багато хто вдається до народних методів: обприскування оцтом, сіллю чи содою. Але такі способи абсолютно неефективні, і якщо й дають якийсь результат, то ненадовго.

Ці засоби можуть спалити наземну частину пирію, тому за деякий час він виростає знову, і все доводиться робити спочатку. У такому разі краще вибирати альтернативні методи, які точно знищать набридливий бур’ян.

Читайте також:

Як позбутися білокрилки народними засобами - збережіть рецепти

Як привабити на ділянку їжака: ніколи не здогадаєтеся, чому ця тварина повинна жити в саду

Чим підживити огірки у червні: зав’язь буде рясною, овочі виростуть солодкими та хрумкими

Повʼязані теми:

Наступна публікація