Як зрозуміти, що вами користуються: 5 порад, щоб розпізнати маніпуляцію

Як зрозуміти, що вами користуються: 5 порад, щоб розпізнати маніпуляцію

Як розпізнати маніпуляцію / Фото: Freepik

Якщо в комунікації з іншою людиною ви відчуваєте тривожність, варто перевірити за цими ознаками, чи вами не маніпулюють.

Щоб людина почувалася комфортно у спілкуванні з іншими, важливо знати, що нею не маніпулюють. Розповідаємо, на що варто звернути увагу, щоб зрозуміти, чи не користуються вами та вашою довірою.

Як розпізнати маніпуляцію: 5 ознак того, що вами користуються

  • Применшення ваших досягнень чи ігнорування почуттів. Якщо вас примушують сумніватися в собі, це яскрава ознака того, що вами маніпулюють. Або ваші почуття вважають меншовартісними, людина вас ігнорує і не звертає уваги на те, що вам може бути боляче.
  • Контроль. Якщо вас намагаються контролювати, отже, вами користуються. Наприклад, ваші рішення можуть ігноруватися, не враховуються ваші потреби та бажання. Вас можуть примушувати робити те, що вам не подобається. Також це може бути бажання отримати доступ до вашої особистої інформації в телефоні чи комп’ютері.
  • Користування вашою добротою. Якщо вас постійно просять щось зробити, але натомість не допомагають вам, отже, вами користуються. І якщо ви не погоджуєтеся, а вас примушують почуватися винними, звинувачуючи в егоїзмі, це означає, що ваші потреби не враховуються.    
  • Гра на емоціях. Людина, щоб досягти свого, постійно грає на ваших емоціях, викликаючи почуття провини чи страху за прийняті вами рішення. Такий вид маніпуляції досить важко розпізнати, але емоційний шантаж часто використовується маніпулятором для того, щоб отримати бажане.   
  • Відсутність взаємності. Це ще одна ознака того, що вами маніпулюють. Наприклад, людина може чекати, що ви заради неї будете змінювати себе, свої плани чи спосіб життя, а вам у разі потреби не допомагає. Чи якщо для вас і буде щось зроблено, то лише тому, що цій людині від вас щось потрібно.

Читайте також:

Як правильно зберігати гроші, щоб вони примножувалися: народні прикмети

7 речей, які видають погану господиню: перевірте своїх знайомих і подруг

Що Ісус говорив про кінець світу: які слова Христа збуваються вже зараз

Повʼязані теми:

Наступна публікація