Ожиріння лікується сплячкою

Учений із Медичної школи Х'юстону пропонує лікувати хворих на ожиріння, вводячи їх у стан, аналогічний зимівлі у тварин.

Ожиріння
gzt.ru
Сплячка характеризується значними метаболічними змінам, завдяки яким організм «перемикається» з розкладання глюкози на переробку жирових відкладень
Фахівець з молекулярної біології з Медичної школи Х'юстону Техаського університету Ченг Чи Лі запатентував технологію, яка, на його думку, може з часом стати новим методом боротьби з ожирінням. Учений пропонує боротися з надлишком жирових відкладень штучним введенням хворих у стан, аналогічний сезонній сплячці у тварин.

Сплячка, що дозволяє пережити місяці нестатку кормів і морози, характеризується зниженням температури тіла, уповільненням ритму серцевих скорочень, і, що найважливіше, значними метаболічними змінам, завдяки яким організм «перемикається» з розкладання глюкози на переробку жирових відкладень.

Деякий час тому група Чи викликала штучний стан сплячки у мишей – тварин, які в природних умовах залишаються активними цілий рік. Для цього гризунам потрібно було ввести велику дозу 5- аденозин-монофосфату. Ця біологічно активна речовина є продуктом деградації АТФ, основного джерела енергії в організмі. На думку ученого, аналогічним чином сплячку можна викликати і у людини.

Пов'язана зі сплячкою перебудова метаболічних процесів може виявитися вельми благотворною для пацієнтів, що страждають від пов'язаних із ожирінням захворювань: цукрового діабету, гіпертонії та харчових розладів.

Незважаючи на наявність патенту, практична реалізація ідей техаського ученого залишається справою віддаленого майбутнього: для підтвердження безпеки й ефективності подібних методів лікування потрібні тривалі та дорогі клінічні випробування.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: