Пандемія грипу загрожує людству

Нова пандемія грипу обов'язково вибухне знову, але ніхто не знає, коли і де це трапиться.

Пташиний грип
Архів
Ситуацію з пташиним грипом в Індонезії впродовж останніх кількох років можна вважати стабільною.
Нова пандемія грипу, подібна тій, що на початку ХХ століття забрала життя десятків мільйонів людей, обов'язково вибухне знову, але ніхто не знає, коли і де це трапиться, сказав старший координатор системи ООН з питань пташиного і людського грипу Девід Набарро.

"Історія вчить нас, що одного разу нова пандемія грипу обов'язково вибухне. Але ми не в змозі сказати з упевненістю, коли це відбудеться, де вона почнеться, наскільки серйозною вона буде", - повідомив він в кулуарах міжнародної зустрічі "Ключові партнери з пташиного грипу і готовність до пандемії" на індонезійському курортному острові Балі.

На думку головного експерта миру з питань грипу, справа тут йде приблизно так само, як з прогнозом землетрусів: зрозуміло, що під землею накопичується напруга, але де саме і коли станеться розряд, ніхто з упевненістю сказати не може.

За його словами, краще всього розуміють подібні прогнози в Індонезії – найбільш сейсмічно активній зоні планети. "Люди в Індонезії надзвичайно готові до того, що стихійні лиха і катастрофи, на жаль, відбуватимуться. В інших умовах людям складніше зрозуміти це, і вони починають нервувати", - відзначив Набарро.

Експерт ООН не бачить великої біди в тому, що світові ЗМІ звертають все менше уваги на повідомлення про нові смерті від вірусу H5N1. "Не буде ніякого толку від залякування людей, - вважає він. - Я б хотів, щоб ви жили нормальним життям і покладалися на тих, хто відповідає за це питання".

Набарро відзначив, що повідомлення про нібито передачу вірусу пташиного грипу, що почалася, від людини до людини пояснюються поганим розумінням термінології. "Коли ми говоримо про передачу вірусу грипу від людини до людини, то маємо на увазі стійку передачу: я передаю вірус вам, ви - іншим людям, і така ланцюгова реакція веде до широкого розповсюдження хвороби", - підкреслив експерт. Зараження людей зараз носить, за його словами, одиничний характер.

"Стійка передача від людини до людини несе за собою загрозу пандемії грипу, яка змінить усе наше життя. Одиничні зараження людей H5N1 надзвичайно рідкісні: за останні декілька років повідомлялося лише про трохи більше 300 таких випадках", - уточнив Набарро.

Координатор ООН досить оптимістично оцінив стан справ у боротьбі з вірусом-вбивцею в Індонезії, де зафіксовано найбільше випадків смерті людей від H5N1: 85 з 200 у всьому світі.

За його словами, ситуацію з пташиним грипом в Індонезії впродовж останніх кількох років можна вважати стабільною. "Звичайно, це не успіх, але могло б бути набагато гірше", - відзначив Набарро.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: