Пилючка, виявляється, корисна!

Виявляється, медична стерильність помешкання - не гарантія здоров'я малюка. Усе набагато складніше.

Дослідники з респіраторного центру Арізони виявили, що токсична речовина ендотоксин, яке виробляють грам-негативні бактерії, може знижувати ризик виникнення шкірних алергічних реакцій у дітей.

У дослідженні взяли участь 500 дітей у віці до 5 років. Для проведення дослідження імунної системи малюків спеціалісти вивчали їхні аналізи крові, а також умови існування.

Керівник дослідження Меліса Селайя повідомляє, що головний висновок, зроблений спеціалістами, такий: чим менша концентрація ендотоксину в місцях знаходження маленьких дітей, тим більше вірогідність виникнення у них екземи чи захворювать дихальних шляхів у молодшому віці, і навпаки.

А концентрація ендотоксину якраз висока в будинках, зведених більше 30 років тому, в житлах з великою кількістю килимів, вологими стінами й запахом плісняви.

«Ми протягом тривалого часу спостерігали за дітьми й намагалися встановити, чому малюки, які майже не підлягали дії ендотоксину, частіше виявляють алергічну симптоматику. Новизна цього дослідження в тому, що ми співставили дію зовнішніх умов і реакцію імунної системи,» - розповідає Меліса Селайя.

Найближчим часом вчені планують визначити, чи існує певна генетична схильність подібної реакції на концентрацію ендотоксину, який у величезній кількості присутній у пилу.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: