Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Японська зона відчуження. Подкаст Дмитра Комарова з серця Фукусіми

Слухайте у подкасті журналіста й ведучого програми "Світ навиворіт" Дмитра Комарова його історію знайомства з Фукусімою.

11 березня 2011 року біля північно-східного узбережжя Японії стався землетрус магнітудою 9 балів, який викликав цунамі. В результаті цієї природної катастрофи загинуло майже 15 тисяч осіб, понад 2,5 тисячі досі вважаються зниклими безвісти.

Одним із найбільш серйозних наслідків землетрусу й цунамі стала серія аварій на АЕС "Фукусіма-1". Вибухи, викликані збоєм в системі охолодження, пошкодили чотири з шести реакторів. В радіусі З0 км від АЕС була встановлена ​​зона відчуження [зараз радіус Зони становить 10 км – ред.]

Багато фахівців вважають, що нині радіаційний фон навколо АЕС не є небезпечним для людини і необхідності зберігати зону відчуження більше немає, а місцева влада закликає евакуйованих жителів повернуться до своїх домівок.

Однак, попри це, потрапити на Фукусіму вкрай складно. Журналіст і ведучий програми "Світ навиворіт" Дмитро Комаров разом зі знімальною групою пройшов тривалий процес отримання всіляких дозволів і через два місяці очікувань все ж дивом потрапив в японську зону відчуження.

Залиште свій коментар

Вибір редакції