Подолання ВІЛ

Роботи із створення російської вакцини проти ВІЛ-інфекції вишли на завершуючу стадію клінічних випробувань.

Про це повідомив директор санкт-петербурзького Біомедичного центру професор Андрій Козлов, що бере участь в 16-ій міжнародній конференції «СНІД, рак і суспільне здоров'я».

По словах Козлова, вченим з Москви, Санкт-Петербурга і Новосибірська вдалося створити «протиотруту для смертельно небезпечної інфекції» методом генної інженерії. Обговорення питання про державне фінансування подальших робіт над вакциною почнеться в червні.

Козлов також відзначив, що вже зараз в Санкт-Петербурзі за підтримки американських університетських центрів і Національного інституту здоров'я США створена необхідна структура для проведення клінічних випробувань вакцини. У неї входять генно-вірусологічні лабораторії, виробничі потужності для вироблення необхідної кількості дослідних зразків препарату, а також групи добровольців з груп ризику, створені спеціально для участі у випробуваннях.

Втім, учений визнав, що говорити про беззастережну перемогу над вірусом Сніду світову медико-біологічну спільноту поки не має права. На його думку, розробка ефективних засобів боротьби з цим захворюванням може зайняти ще не один рік.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: