10 хвилин Порошенка з Обамою. Яких домовленостей досягнули щодо Донбасу

Україна розраховує на введення в зону АТО озброєної поліцейської місії ОБСЄ.

Найближчим часом на окупованій частині Донбасу може з'явитися озброєна поліцейська місія ОБСЄ. А коли там припиняться обстріли і російська сторона надасть доступ ОБСЄ до неконтрольованих ділянок українсько-російського кордону, на нині окупованій частині Сходу України мають відбутися вибори.

Саме ці та інші важливі для України питання протягом 10 хвилин обговорювали під час зустрічі у Вашингтоні президенти України Петро Порошенко та США Барак Обама. Про це в прямому ефірі програми ТСН.Тиждень повідомив заступник глави Адміністрації президента України Костянтин Єлисеєв.

– Знаємо, що хвилин 10 Петро Порошенко таки розмовляв з Бараком Обамою. Про що йшлося на цій короткій зустрічі?

– Дуже важливо політично, що відбулася бесіда в Білому домі з президентом Сполучених Штатів. Вони обговорили, звичайно, питання, пов'язані із зміцненням ядерної безпеки і вагомим внеском України. Окрему увагу було приділено ситуації на Донбасі. Скоординували підходи, як краще тиснути на Російську Федерацію з тим, щоб спонукати виконувати Мінські домовленості. Звичайно, у цьому зв'язку порушувалося питання і про продовження санкцій з боку Сполучених Штатів щодо російської сторони. І, звичайно, окрема увагу буде приділена внутрішній ситуації в Україні, оскільки Сполучені Штати зацікавлені в успіху України. Успіх України залежатиме від того, як буде швидко сформований новий уряд.

– Що Україні дасть долучення американців до Мінських переговорів і коли це має статися?

– Американська сторона завжди активно цікавиться і бере участь у будь-яких форматах, які стосуються врегулювання ситуації на Донбасі. Звичайно, вона повністю підтримує позицію України, яка полягає в тому, що мають передусім бути забезпечені безпекові умови на Донбасі, зокрема, виведення російських військ, доступ ОБСЄ до всіх ділянок окупованої території. Але ключове – ми обговорювали це питання, порушувалося президентом під час зустрічі з віце-президентом США Джо Байденом – питання, пов'язані з розміщенням спеціальної місії ОБСЄ, яка була б озброєна для того, щоб забезпечити безпеку під час підготовки (до виборів), проведення і післявиборчий період на Донбасі.

– Коли це може статися?

– Це може статися, як тільки у нас будуть забезпечені передусім припинення вогню. По-друге, після того, як російська сторона надасть доступ ОБСЄ до неконтрольованих ділянок українсько-російського кордону, а також до тих територій, які наразі окуповані. І після того, як ОБСЄ спільно з німцями, які наразі є головуючими (в ОБСЄ), приймуть рішення про розміщення спеціальної озброєної поліцейської місії ОБСЄ, над чим разом спільно працюємо.

Костянтин Єлісєєв розповів про візит Порошенка до США

Обіцяне закулісся візиту президента Порошенка у Вашингтон. Костянтин Єлісєєв - колишній представник України при Європейському Союзі, а нині заступник глави Адміністрації президента - був з Петром Порошенком там. За словами Єлісєєва, Порошенко обговорив з Обамою питання ядерної безпеки та вагомий внесок України, окрему увагу приділили ситуації на Донбасі. 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: