13 кримінальних проваджень та понад 560 опитаних свідків. У ДБР розповіли про справи проти Порошенка

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

До Генпрокуратури вже скерували проєкт повідомлення про підозру Порошенку.

У рамках розслідування 13 кримінальних проваджень проти експрезидента України і нардепа Петра Порошенка було допитано 562 свідки, скеровано 431 запит, отримано 205 тимчасових доступів до речей і документів, призначено 35 експертиз, зокрема 27 експертиз у кримінальному провадженні за фактом перетину українських кораблів Керченської протоки.

Про це повідомило Державне бюро розслідувань.

Було накладено арешти на акції та майновий комплекс ПрАТ "Кузня на Рибальському", а також на рахунки Володимира Макєєнка (власник телеканалу "Прямий") у сумі 31 млн євро.

ДБР скерувало 20 запитів про міжнародну допомогу, із них 14 – в рамках кримінального провадження щодо незаконного переправлення через державний кордон України з використанням завідомо підроблених документів. У Бюро уточнили, що до Росії запити про правову допомогу не скеровували в жодному провадженні.

Порошенко тричі був на допитах, а не з'явився - 20 разів. У ДБР наголосили, що "під час допитів він не сприяв слідчим у встановлені істини у справі. Наприклад, на запитання слідчого щодо обставин укладення правочину з купівлі-продажу акцій заводу "Кузня на Рибальському" на суму близько 300 млн доларів США, п'ятий президент України повідомив що йому про це нічого не відомо".

Порошенко також не з’явився на проведення психофізіологічного дослідження за допомогою поліграфа у кримінальному провадженні щодо можливого ухилення від сплати податків та подальшої легалізації (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом, під час продажу ПрАТ "Завод "Кузня на Рибальському".

До Генпрокуратури вже скерували проєкт повідомлення про підозру Порошенку в провадженні за фактом неправомірного впливу на проведення конкурсу з добору кандидатів для призначення членів Вищої ради правосуддя в період березня-травня 2019 року.

Відео Адвокат Порошенка запевняє, що колишній президент не отримував жодних викликів на допит

Петро Порошенко знову не з’явився до військової прокуратури. Туди його викликали на 10 ранку. Але марно, п'ятий президент не прийшов - як і на попередній допит 15 листопада. Адвокат колишнього очільника держави заявив, що Порошенко не отримував жодних викликів ані на сьогодні, ані на інші дати, та пропонує слідчим, згідно з законодавством, вручити йому повістку.

Адвокат Порошенка запевняє, що колишній президент не отримував жодних викликів на допит

Перелік кримінальних проваджень проти Петра Порошенка:

1. Перехід українських кораблів через Керченську протоку, що спричинило ескалацію конфлікту з Російською Федерацією, введення військового стану на території України з метою можливої узурпації влади.

2. Захоплення державної влади та підроблення при цьому офіційних документів при внесенні подання на призначення прем'єр-міністра України за відсутності коаліції у Верховній Раді України.

3. Ймовірна втрата матеріальних носіїв секретної інформації, що містять державну таємницю (ситуативна кімната).

4. Незаконне переправлення через державний кордон України з використанням завідомо підроблених документів (Мальдіви).

5. Незаконне затримання Міхеїла Саакашвілі та незаконне переміщення його за межі території України до Республіки Польща.

6. Організація та незаконне переправлення судді Миколи Чауса через державний кордон України до Республіки Молдова.

7. Скасування рішення голови Первомайської райдержадміністрації Миколаївської області щодо зарахування земельної ділянки в межах території Ленінської сільської ради до земель запасу державної власності.

8. Ухилення від сплати податків та подальша легалізація (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом, під час продажу ПрАТ "Завод "Кузня на Рибальському".

9. Ухилення від сплати податків та подальша легалізація (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом, під час правочину з купівлі-продажу ТОВ "Телеканал "Прямий".

10. Протиправне заволодіння майном бази відпочинку "Івашка" Українського товариства сліпих службовими особами ТОВ "Союз-Інвест".

11. Неправомірний вплив на проведення конкурсу з добору кандидатів для призначення членів Вищої ради правосуддя в період березня-травня 2019 року: проведення конкурсу в короткі терміни та постановлення можливо незаконних рішень щодо зміни порядку проведення конкурсу.

12. Зловживання службовим становищем та втручання в діяльність суддів судів України шляхом несвоєчасного призначення їх на посаду, що спричинило тяжкі наслідки у вигляді безпідставної виплати коштів з державного бюджету України на виплату їм заробітної плати.

13. Втручання у діяльність суддів Окружного адміністративного суду м. Києва зі сторони президента України, членів РНБО щодо рішення про скасування націоналізації "ПриватБанку".

Усі відомості наведені у порядку ст. 222 Кримінального процесуального кодексу України.

справа Порошенка
Державне бюро розслідувань
справа Порошенка_3
Державне бюро розслідувань
справа Порошенка_2
Державне бюро розслідувань
справа Порошенка_1
Державне бюро розслідувань

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції