Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
20 українців стали фігурантами гучного розслідування про власників офшорів

Троє з них- Порошенко, Лазаренко і Захур.

Двадцять осіб, пов'язаних з Україною, стали фігурантами гучного міжнародного журналістського розслідування про іменитих власників великих офшорів.

Джерелом інформації стал неймовірна кількість документів панамської компанії Mossack Fonseca & Co, через яку реєстрували офшорні фірми велика кількість впливових людей.

Ці документи опинилися в розпорядження німецької газети Süddeutsche Zeitung, яка передала їх Міжнародного консорціуму журналістських розслідувань (ICIJ) та Центру по дослідженню корупції та організованої злочинності (OCCRP).

Наразі з 20 українців опубліковані матеріали про трьох людей, пов'язаних х Україною - президента Петра Порошенка, екс-прем'єра Павла Лазаренка і підприємця Мохаммада Захура – британського бізнесмена пакистанського походження, який живе і веде бізнес в Україні.

У статті про Захура йдеться про те, що він був фігурантом кримінальної справи про газову корупцію. В цій справі фігурували колишній прем'єр Павло Лазаренко і майбутній – Юлія Тимошенко, а також компанія "Єдині енергетичні системи України" – ЄЕСУ.

Генпрокуратура намагалася з'ясувати, чи використовувалися компанії Захура для переведення "брудних грошей" для Лазаренка. Слідчі не знайшли підтверджень того, що бізнесмен причетний до шахрайства і підкупу у цій справі.

Сама ж справа по ЄЕСУ залежнл політичної ситуації в Україні то закривали, то відкривали знову. Востаннє її припинили 28 лютого 2014 року.

Залиште свій коментар

Вибір редакції