"30 років ніхто навіть не починав обговорення". Зеленський розповів про найскладнішу реформу

Дата публікації
Перегляди
32к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
"30 років ніхто навіть не починав обговорення". Зеленський розповів про найскладнішу реформу

Фото: Сайт президента України

Президент виступив за відновлення Міністерства аграрної політики.

Земельна і медична реформи будуть завершені в Україні, а уряд покращуватиме комунікацію із українським суспільством щодо роз’яснення деталей цих реформ.

Про це заявив президент України Володимир Зеленський під час розмови з журналістом видання Bloomberg, передає пресслужба ОП.

"Земельна реформа – це реформа і президента, і уряду – ми всі несемо відповідальність. Найскладніша реформа, тому що впродовж майже 30 років ніхто не міг навіть почати обговорення законопроєкту (про ринок землі - ред.) у комітетах. Ми закінчимо цю реформу", - наголосив глава держави.

За словами Зеленського, голосування за законопроєкт про ринок землі в другому читанні - це лише перший етап реформи. Надалі слід ухвалити закон про референдум і впорядкувати земельні кадастри. Крім того, Зеленський висловив упевненість, що попри опір опозиції та блокування "спамом" правок, закон про ринок землі буде ухвалений Верховною Радою.

На думку президента, доцільно буде відновити Міністерство аграрної політики. "Адже коли триває така складна річ, як земельна реформа, потрібні окремі люди в Україні, окрема організація. Це має говорити і робити профільний міністр", - зазначив глава держави.

Коментуючи реформу системи охорони здоров’я, Зеленський нагадав, що перший етап минув успішно. Президент зауважив, що завдяки їй зросла зарплатня сімейних лікарів, покращено матеріально-технічний стан лікарень та збільшено прозорість фінансування.

Також Зеленський вважає, що варто покращити комунікацію між урядом і суспільством для роз’яснення деталей впроваджуваних реформ.

"Це не про ваші особисті рейтинги, не про те, що вас "знесуть", а про те, що просто, можливо, у країни більше не буде шансу", - висловився Зеленський.

Нагадаємо, Верховна Рада під час засідання 13 листопада ухвалила у першому читанні депутатський законопроєкт 2178-10, який запроваджуватиме ринок землі в Україні. За відповідне рішення проголосували 240 депутатів. Серед них 227 голосів дали депутати від "Слуги народу" та 13 позафракційних. 

Передбачається, що ринок землі запрацює від 1 жовтня 2020 року. Саме тоді буде скасований мораторій на відчуження земель сільськогосподарського призначення.

Законопроєкт також чітко внормовує перелік тих, хто може набувати права власності на землю - громадяни України, територіальні громади, держава, юридичні особи України та іноземні громадяни і особи без громадянства у разі набуття в порядку спадкування та обов’язком відчужити ділянку протягом року.

Про ринок землі

Про ринок землі
Наступна публікація