5 цитат НАТО про Україну: визнання агресії Росії та корумповані олігархи, які гальмують реформи

94,4% українців називають корупцію серед трьох найсерйозніших проблем України.

Збройна агресія Росії, війна на Донбасі, анексія Криму, повільні реформи, які гальмують олігархи, в тому числі які перебувають при владі, та млява боротьба з корупцією – такі основні тези із доповіді "Дві війни України: захист незалежності та запровадження реальних реформ".

Документ оприлюднили сьогодні, 19 листопада, в турецькому Стамбулі на засіданні комітету з питань цивільного виміру безпеки Парламентської Асамблеї НАТО. На ньому також була присутня українська делегація на чолі з головою Верховної Ради Андрієм Парубієм.

Нардеп Мустафа Найєм виклав на своїй сторінці у Facebook п'ять головних цитат, що стосуються проблем в Україні.

Цитата №1. Про маскування Росією своєї агресивної кампанії проти України

"На жаль, Кремль обрав позицію вважати, що рішуча налаштованість України прийняти європейські політичні та економічні стандарти загрожує національним інтересам Росії. Москва розпочала погано замасковану агресивну військову кампанію, що завершилася незаконною окупацією та анексією Криму та затяжним збройним конфліктом у східних областях України – Луганській та Донецькій. Росія прямо порушила численні міжнародні угоди, найбільш очевидним є порушення Будапештського меморандуму 1994 року, яким Росія брала на себе чіткі зобов'язання поважати територіальну цілісність України в обмін на те, що Київ погодився відмовитися від свого арсеналу ядерної зброї. Кволі намагання Кремля виправдати свої дії необхідністю захистити російськомовне населення України не витримують критики, адже ознаки будь-якого порушення прав російськомовного населення порівняно з періодом правління Януковича відсутні".

Цитата №2. Перешкоди на шляху євроінтеграції України

"Сьогодні перед Україною постала неабияке завдання: виконати обіцянки Євромайдану, водночас намагаючись дати відсіч агресії Росії. Економіка країни перебуває в руїні та тримається на плаву тільки завдяки міжнародним фінансовим уливанням. Утім, Київ був вимушений цього року збільшити витрати на оборону на 16%. Процес амбітних реформ гальмує спротив чиновників нижчих щаблів та олігархів. У той самий час, перспективи досягти припинення вогню на Донбасі залишаються туманними. До всього цього, країна нещодавно пережила серйозну політичну кризу та внутрішні чвари у політикумі.

Міжнародна ситуація також не є сприятливою, адже увагу Євроатлантичних партнерів України поглинули ДАЕШ (терористична "Ісламська держава") та пов'язана з нею терористична загроза, а також криза міграції/біженців, при цьому Москва очікує поступок у питанні санкцій як винагороду за її приєднання до коаліції проти ІДІЛ. Результати необов'язкового референдуму, проведеного в Нідерландах (61% – проти ратифікації Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, при явці 32%), створюють додаткові перешкоди бажанню України приєднатися до ЄС".

Цитата №3. Росія веде військову операцію на Сході України

"Росія продовжує ігнорувати вимоги Мінська-2 щодо відведення іноземних військ зі Сходу України. Існує достатньо доказів присутності російських військ та систем озброєння на Донбасі: російські військові, яких взяли у полон військовослужбовці української армії; супутникові знімки НАТО; дані спостереження Верховного Головнокомандувача об'єднаними збройними силами в Європі, генерала Філіпа Марка Брідлава, що підтверджують заяву Олександра Хуга, першого заступника голови СММ ОБСЄ, про те, що спостерігачі ОБСЄ під час спостереження бачили докази присутності російських солдат та зброї на цій території від початку конфлікту. Російські активісти-демократи, такі як Лев Шлосберг та Борис Немцов, провели ретельне розслідування участі російських солдат у військових діях на території України. Було навіть багато шуму, коли президент Володимир Путін визнав на прес-конференції у грудні 2015 року, що Москва "ніколи не казала, що там (в Україні) не було наших людей, які виконували певні завдання, в т.ч. у військовій сфері" (Reuters, 2015). Олександр Литвиненко, заступник секретаря Ради національної безпеки і оборони України, застеріг членів ПА НАТО не помилятися: Росія веде військову операцію на Сході України".

Цитата №4. Що Україні вдалося найкраще зробити на шляху реформ

"Характеристика реформ в Україні за період після протестів Євроймадану дворічної давнини різнорідна. Є дуже виразні досягнення: українська політична система є конкурентною, і президентські, парламентські і місцеві вибори були прозорими, і взагалі були оцінені позитивно. Водночас, інформаційний простір є чутливим до впливу олігархів і безумовно характеризується плюралізмом думок.

Фіскальна децентралізація та передача повноважень місцевим органам влади – є знаковими досягненнями. Залежність місцевих бюджетів від субсидій значно скоротилася з 96% у 2014 році до 74% у 2015 році (РПР, 2015). У новій бюджетній системі фінансування місцевої поліції, сфери охорони здоров'я та освіти передано на місцевий рівень. Україна також досягла значних успіхів у тиражуванні реформи поліції за зразком Грузії. Уряд також розпочав болючий, але необхідний процес скорочення субсидій у енергетичному секторі, які окремо є величезними 10% ВВП. Під керуванням налаштованих на реформи міністрів фінансів та економіки Україна багато зробила для покращення умов ведення бізнесу, скорочення бюрократії та тримання дефіциту бюджету під контролем (1,6% від ВВП у 2015 році порівняно з 4,5% у 2013 році), спрощення та зменшення податкового навантаження (у т.ч. введення єдиного соціального внеску). Насамкінець, українська влада зміцнила потенціал Збройних сил країни і за останній рік чисельність армії зросла зі 146 тисяч до 280 тисяч солдат".

Цитата №5. Корупція є однією з найбільших загроз національній безпеці та стабільності України

"Хоча постмайданний уряд давав голосні обіцянки викорінити корупцію, вона лишається найбільшою загрозою національній безпеці та стабільності, разом з конфліктом на Сході України. На відміну від попередників, нове українське керівництво є відкритим до діалогу щодо масштабу проблеми, але населення України розчароване невідповідністю між словами та справами. За даними опитування, близько 80% українців вважають, що рівень корупції сьогодні є таким самим або вищим, ніж до Євромайдану.

У цілому, новостворені органи не створили значного впливу в боротьбі з корупцією. Хоча певні кримінальні справи проти вищих посадовців були відкриті, практично жодна справа не закінчилися судовим розглядом або поверненням коштів, що були отримані незаконним шляхом.

Великий відсоток українців (94,4%) називає корупцію серед трьох найсерйозніших проблем України, за даними опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології. В Україні поширена думка, що боротьбі з корупцією перешкоджає прокуратура.

В Україні все ще є могутні олігархи, які серйозно протидіють фундаментальній інституційній реформі. Вони представлені у Верховній Раді і старанно працюють над уповільненням інституційних змін. Ці олігархи все ще контролюють більшість ЗМІ та спромоглися підірвати деякі найбільш провідні реформи в українському суспільстві. Правляча більшість сьогодні є крихкою, і уряду доведеться покладатися на голоси депутатів, які перебувають під впливом певних олігархів. Політичний популізм є розповсюдженим явищем, багато політиків обіцяють населенню те, що вони не в змозі виконати. Це тільки зміцнює позиції тих, хто хоче завадити докорінним змінам".

Під час засідання також продемонстрували відео про озброєння та спецтехніку Російської Федерації на Донбасі.

Голова Верховної Ради Андрій Парубій на засідання ще раз підтвердив прагнення України стати членом НАТО.

"НАТО вже 70 років гарантує безпеку, і саме НАТО ми завдячуємо 70-літтям миру в зоні його відповідальності. Приєднання центральноєвропейських країн до НАТО розширювало зону стабільності і зону безпеки і, як правило, ставало передумовою їхнього членства в НАТО", – наголосив спікер парламенту.

Він висловив переконання, що "рішення Бухарестського саміту 2008-го року діють, і зовсім незадовго наш прапор замайорить біля штаб-квартири Альянсу. І це наша стратегічна ціль для України, яка визначена українським парламентом. Необхідно пройти важкий шлях – шлях реформування української армії, затверджено поетапний план по приведенню її до стандартів НАТО та реформуванню сектору безпеки, і поставили амбітну ціль – здійснити це до 2020 року. Нам доводиться проводити великий пласт реформ, одночасно зупиняючи агресію однієї з найпотужніших армій – Російської Федерації. Переконаний, що на кордоні наші хлопці, стримуючи російську агресію, захищають не лише Україну, а й весь вільний світ".

Один із дієвих засобів у боротьбі з агресією Росії Парубій назвав санкції.

 "Це один із дієвих аспектів стримування агресії Путіна. Переконаний, що санкції будуть подовжені, поки не буде зупинена агресія, звільнена частина Донецької та Луганської областей, поки не буде звільнений Крим. І це питання для нас є надзвичайно важливим, щоб ми про це не забували – про окупований Крим, коли ведемо дискусії про відновлення нашого суверенітету, щоб усі члени Альянсу пам'ятали рішення Бухарестського саміту, що Україна буде членом НАТО", – сказав голова Верховної Ради.

Нагадаємо, у Туреччині Парубій також обговорив зі Вселенським Патріархом Варфоломієм перспективи утворення Єдиної Помісної Української Православної Церкви та надання їй Томосу про автокефалію.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: