"Або Київ, або Гаага". Обвинувачуваних у злочинах проти України високопосадовців РФ оголосили у розшук

Генпрокурор України прокоментував спроби російської сторони відхреститися від обвинувачень.

До всіх 18 представників влади РФ та керівництва російських Збройних сил, яким було повідомлено про підозру у вчиненні злочинів проти основ нацбезпеки України, буде застосована процедура заочного засудження.

Про це під час засідання комітету Верховної Ради з питань національної безпеки і оборони заявив генпрокурор України Юрій Луценко, передає "Українська правда".

"Стосовно всіх підозрюваних буде застосована процедура заочного засудження. Перше рішення українських судів ми уже отримали і сподіваюсь, протягом найближчих тижнів отримати їх по всіх 18 підозрюваних", – пояснив Луценко.

Генпрокурор повідомив, що всіх обвинувачуваних вже оголосили у державний розшук. За словами Луценка, щодо росіян є рішення суду про затримання і доставлення в суд для обрання запобіжного заходу.

"Будучи реалістами, ми усвідомлюємо, що вище керівництво Росії, що розв'язало війну з Україною, навряд чи приїде до Києва, ми також співпрацюємо з офісом прокурора Міжнародного кримінального суду", – уточнив генпрокурор.

Крім того, Луценко прокоментував спроби російської сторони відхреститися від обвинувачень.

"Коли громадянин Глазьєв написав мені листа, не погоджуючись із підозрою, натякаючи на якусь міфічну Гаагу щодо так званого "військового перевороту" в Україні, то можу сказати одне: дідусь Фрейд працює, Гаага була згадана в цьому листі", - розповів Генеральний прокурор України, додавши, що "Вибір у тих, хто розв'язав проти України, хто вбивав наших військовослужбовців та мирних громадян один – або Київ, або Гаага, третього шляху немає".

Нагадаємо, що Головною військовою прокуратурою з вересня 2014 року здійснюється досудове розслідування за фактом розв'язання і ведення представниками влади Російської Федерації та службовими особами Збройних Сил РФ за змовою з терористичними угрупуваннями агресивної війни з Україною. Наразі допитано понад 1400 потерпілих, понад 2000 свідків, проведено понад 1800 судових експертиз, а також здобуто понад 100 000 одиниць речових доказів. 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: