Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
"Або звільнять, або забере Всевишній". Політв'язень Карпюк не вірить, що переживе 22 роки в'язниці

Бранець Кремля сумує за своєю родиною.

Український політв'язень Микола Карпюк не вірить, що зможе відсидіти 22 роки. На його думку, якщо його не звільнять, на нього чекає смерть.

Про це розповів його російський адвокат Олексій Барановський, який відвідав його у Володимирській колонії Т-2 "Владимирский централ", передає Громадське.

"У будь-якому випадку, я не буду сидіти 22 роки, мене або звільнять якимось способом, обміном або ще якось, або мене забере до себе Всевишній", – передав слова українця адвокат.

За словами захисника, Карпюк жваво обговорює українські та російські політичні поді. Також політв'язень отримує листи підтримки з 16 країн.

"Карпюк з оптимізмом дивиться на те, що відбувається в Україні. Він каже, що навіть за тими уривковими відомостями, які він може отримати з російської преси, він розуміє, що в українській політиці відбувається зміна поколінь, зміна політичних еліт і це оновлення передбачає можливості якісних змін в українському суспільстві та державі", – розповів адвокат.

Водночас Карпюк дуже сумує через розлуку з родиною і через неможливість брати участь у навчання сина Тараса.

Нагадаємо, російська прокуратура вимагала ув'язнити Карпюка на 22,5 року, а Клиха – на 22 роки. 19 травня 2016-го суд присяжних визнав Карпюка і Клиха винними. Захист українців впевнений, що на присяжних чинився тиск.

Справа Карпюка і Клиха сфабрикована Російським слідчим комітетом і в ній фігурує прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк. Адвокат Ілля Новіков опублікував нові подробиці, за його словами, - "цій брудній історії". У ній Росія офіційно заявляє, що в 94-му Яценюк носив прізвисько "бойовик Арсен", воював у Чечні проти російських військ з Олександром Музичком, відомим як Сашко Білий, а ще - колишнім керівником львівської організації УНА-УНСО Андрієм Шкілем і, власне, нині підсудними в Чечні українцями - Карпюком та Клихом.

Напередодні судова колегія у кримінальних справах Верховного суду Росії підтвердила вирок українцям, які були незаконно засуджені, відхиливши апеляцію.

Відео"За свободу в'язнів путінського ГУЛАГу". У Москві провели одиночні пікети на підтримку політв'язнів  

Кілька людей вийшли на центральні вулиці російської столиці із плакатами - вони вимагали  від Кремля звільнити політв'язнів, зокрема, й українських. Йдеться про кримськотатарських активістів, яких незаконно саджають у тюрми. Про військовополонених моряків, яких захопили біля Керченської протоки півроку тому.  

"За свободу в'язнів путінського ГУЛАГу". У Москві провели одиночні пікети на підтримку політв'язнів  

Залиште свій коментар

Вибір редакції