Абромавичус назвав Кононенка причиною своєї відставки

Абромавичус назвав Кононенка причиною своєї відставки

Фото: Reuters

Міністр звинувавив Кононенка у лобіюванні.

Сьогодні, 3 лютого, глава Міністерства економічного розвитку і торгівлі Айварас Абромавичус заявив, що причина його відставки - різка активізація блокування будь-яких системних реформ та нав'язування сумнівних осіб у команду.

"Це активні дії, спрямовані на те, щоб паралізувати нашу реформаторську роботу: від несподіваного зняття охорони міністра та його сім'ї – до нав'язування, під усе більшим тиском, сумнівних осіб у мою команду і на ключові посади на держпідприємствах. У мене та моєї команди немає бажання бути ширмою для відвертої корупції чи підконтрольними маріонетками для тих, хто хоче у стилі старої влади встановити контроль за державними грішми. Я не хочу їздити в Давос, зустрічатися з іноземними інвесторами і партнерами та розповідати їм про наші успіхи, у той час як за моєю спиною вирішуються якісь питання в інтересах окремих людей", - каже міністр.

"Ці окремі люди мають імена. І одне ім'я я все-таки хочу назвати. Це Ігор Кононенко. Як представник політичної сили, яка висунула мене на пост міністра, останнім часом він зробив дуже багато для того, щоб заблокувати мою роботу і роботу моєї команди. Спочатку підконтрольні Кононенкові депутати від БПП розробили постанову про мою відставку і подали її через фракцію "Відродження" до Верховної Ради. За кілька місяців вона зібрала аж 18 голосів", - повідомляє Абромавичус.

За його словами, протягом року Ігор Кононенко активно лобіював своїх людей на посаду гендиректора Укртрансаміаку.

"Кононенко був безпосередньо зацікавлений в Укртрансаміаку, де, замість того, щоб скинути з посади регіонала Бондика, завів своїх людей, які спільно з ним керували компанією. Депутат від БПП, безпосередньо підконтрольний Кононенкові, тиснув на призначення в Держзовнішінформі, підприємствах порошкової металургії, Національного агентства з акредитації України", - заявляе міністр.

За словами міністра, кульмінацією цього кадрового свавілля і прагнення повністю підпорядкувати собі потоки стало бажання мати "власного" замміністра в Мінекономіки, який відповідав би за Нафтогаз та інші державні підприємства.

"Кандидат просто приніс повний пакет документів для призначення і заявив: "Я хочу стати вашим замом. Я в команді Кононенка, і мою кандидатуру вже погоджено нагорі". Після цього мені надійшов дзвінок з АПУ з наполегливою рекомендацією взяти цю людину, а також іще одну – на посаду заступника з оборони. На що я відповів: "Я частиною цього дерибану не буду", - і попросив, щоб мене звільнили з посади. Врешті-решт, Кононенко заявив, що бажає заслухати мій звіт на фракції та розглянути питання про мою відставку. Я вирішив, що полегшу завдання Кононенкові та його команді, і подаю заяву про відставку. Ми з командою готові піти якомога швидше, і в жодному разі не хотіли б затягувати цей процес на тижні чи місяці. Я прошу Верховну Раду проголосувати за мою відставку вже завтра", - додав Абромавичус.

За словами міністра, коли він приймав рішення прийти в уряд, керівництво країни запевнило в тому, що створюється технократичний уряд, що міністри зможуть формувати свою команду самостійно і будуть отримувати абсолютну політичну підтримку реформ. 

"Я щиро вдячний своїй команді Мінекономіки, усім партнерам, міжнародним організаціям, бізнес-спільноті та однодумцям в Уряді та Верховній Раді за все те, що ми зробили разом. Я був би радий продовжити роботу над реформами в економіці в одній команді з цими людьми. Але за цих обставин, буде чесніше відійти вбік і зайнятися тим, де дійсно можна приносити результат.  Я – патріот України. Тут живу я, моя родина. Ми встигли зробити багато, але точку неповернення ще не пройшли. Сили зла хочуть відмотати все назад. Позбудьмося "смотрящих", які доять українську економіку. Таких людей не повинно бути в українській політиці та в державному управлінні", - додав міністр.

Кабмин 03.01. исправленный

Нагадаємо, що під час прес-конференції у січні 2016 року Петро Порошенко заявив, що антикорупційні розслідування стосуватимуться і тих, хто наближений до президента або глави уряду. Так він відреагував на запитання про вплив заступника голови фракції "БПП" Ігоря Кононенка на рішення глави держави.

Низка ЗМІ раніше писала, що з Кононенком Петро Порошенко знайомий із часів служби в армії. Згодом вони разом відкрили свої бізнес-проекти. Ігоря Кононенка також називають "сірим кардиналом фракції".

Видання "Українська правда" також писало, що в заступника голови фракції БПП є інтереси і на енергетичному ринку України. "Кононенка називають лобістом призначень у тих розподільних енергокомпаніях, де контрольним пакетом володіє держава, а в дійсності ними керують Григорій Суркіс і брати Крючкови", - писав народний депутат Сергій Лещенко.

"Ігорю Віталійовичу (Кононенко) доручили ділянку роботи за державним обленерго і "Центренерго". Оскільки в енергетиці він не знавець, вирішив залучити до справи Крючкових і Суркісів. Ці не знайшли нічого розумнішого, як вивести гроші з держпідприємств шляхом перепоступки боргів".

Кононенко відкидає всі звинувачення.

Повʼязані теми:

Наступна публікація