Абромавичус розповів, чому Яресько має замінити Яценюка в Кабміні

Зміна прем'єра може дати уряду кредит довіри ще на 6-12 місяців задля проведення реформ.

Голова міністерства економічного розвитку України Айварас Абромавичус вважає, що прем'єр-міністра треба змінити через кризу довіри й очолити уряд має мінстр фінансів Наталія Яресько.

Про це він сказав в інтерв'ю DW.

"Щоби повернути довіру населення, потрібно зробити дуже радикальні зміни. Після зміни двох міністрів люди не скажуть, що готові ще чекати (на реформи - ред.)", - наголосив він.

За його словами, зміна прем'єр-міністра може дати уряду кредит довіри ще на 6-12 місяців задля проведення реформ.

Також він вкотре зазначив, що очолити уряд має міністр фінансів Наталія Яресько. "Оскільки йдеться не лише про кризу довіри, але й кризу цінностей, (…) на чолі уряду має бути людина просто з найчистішою репутацією, яка є, на мою думку, у Яресько, і якої не може бути в жодного українського політика, який в політиці довше за півтора року", - наголосив Абромавичус.

Однак міністр додав, що сама Наталя Яресько скептично ставиться до ідеї власного прем'єрства, "оскільки це найскладніше завдання в найскладніших умовах за відсутності підтримки". "Тому її потрібно вмовляти прем'єру і президенту, гарантувати, що їхні партії голосуватимуть за всі кабмінівські ініціативи", - переконує Абромавичус.

До головних завдань, які стоятимуть перед новим урядом, Абромавичус відносить продовження дерегуляції та початок приватизації.

Нагадаємо, що міністр економічного розвитку і торгівлі України Айварас Абромавичус остаточно вирішив не змінювати свого рішення - він не відкликатиме свою заяву про відставку.

ВідеоЯк Кабмін поновлюватиме довіру міжнародних фінансових донорів

3 лютого глава Міністерства економічного розвитку і торгівлі Айварас Абромавичус заявив про свою відставку. Причиною звільнення він назвав різку активізацію блокування будь-яких системних реформ і нав'язування сумнівних особистостей в команду. Зокрема, він звинуватив першого заступника голови фракції БПП Ігоря Кононенка у лобіюванні своїх людей на високі посади в держкомпаніях і на крісло заступника міністра. Документів із доказами злочинних дій провладного депутата, каже міністр, вистачає.

Сам Кононенко всі обвинувачення відкидає та заявляє про готовність свідчити у Антикорупційному бюро на "детекторі брехні". Готовність давати свідчення у НАБУ висловив і Айварас Абромавичус. У Бюро повідомили про відкриття справи щодо заяв міністра, однак висвітлювати свідчення політиків журналістам не дозволили.

Учасники коаліції не можуть домовитися про переформатування Кабінету міністрів. Фракції "Самопомочі", Радикальної партії і "Батьківщини" наполягають на відставці Арсенія Яценюка, який погрожує переходом своєї політичної сили "Народний фронт" в опозицію. Глава фракції "БПП" в парламенті Юрій Луценко заявив про політичну кризу в Україні через небажання учасників коаліції йти на поступки і продовжують шантаж.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: