Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Абромавичус: Україна потребує технократичного Кабміну на чолі з Яресько

Посадовець вважає найкоротшим шляхом до прогресу повністю технократичний уряд.

Україна потребує нового технократичного уряду на чолі з справжнім міністром фінансів, щоб мати надію проштовхнути обіцяні реформи.

Про це заявив міністр економічного розвитку і торгівлі України Айварас Абромавичус в інтерв'ю Reuters.

Заява про відставку Абромавичуса показала глибокий розкол всередині правлячої коаліції і побоювання щодо здатності уряду робити зміни. У інтерв'ю він зауважив, що йдеться про кризу довіри та цінностей, тому потрібно, аби працювали люди із абсолюно іншим настроєм.

За словами Абромавичуса, в ідеалі всі міністрі та їхні заступники не мали були в політиці від початку Майдану. Посадовець вважає найкоротшим шляхом до прогресу повністю технократичний уряд. Саме так Абромавичус порекомендував призначити Наталію Яресько прем'єр-міністром.

Зауважимо, що Яреського та Абромавичус були серед кількох іноземців, призначених урядом наприкінці 2014 року в надії, що їх статус і міжнародний досвід допоможе України виконати обіцянки щодо реформ.

Також Абромавичус закликав президента звільнити Ігоря Кононенка - одного з лідерів пропрезидентського "Блоку Петра Порошенка" і давнього бізнес-партнера глави держави та генпрокурора Віктора Шокіна.

"Дружба дружбою ... але політика і країна і її народ передовсім. Я сподіваюся, що президент не матиме жодних проблем з проханням про відставку цих двох людей", сказав Абромавічус.

Нагадаємо, що заява про відставку викликала занепокоєння МВФ, а Україна пообіцяла реформи в обмін на мільярди доларів фінансової допомоги з боку західних покровителів

Нагадаємо, що міністр економічного розвитку і торгівлі України Айварас Абромавичус остаточно вирішив не змінювати свого рішення - він не відкликатиме свою заяву про відставку.

Як повідомлялося, 3 лютого глава Міністерства економічного розвитку і торгівлі Айварас Абромавичус заявив про свою відставку. Причиною звільнення він назвав різку активізацію блокування будь-яких системних реформ і нав'язування сумнівних особистостей в команду.

Зокрема, він звинуватив першого заступника голови фракції БПП Ігоря Кононенка у лобіюванні своїх людей на високі посади в держкомпаніях і на крісло заступника міністра.

Слідом за главою відомства Айварасом Абромавичусом у відставку пішли і його заступники - Максим Нефьодов, Юлія Ковалів, Юлія Клименко.

Також залишила пост Торгового представника України Наталія Микольська.

4 лютого після зустрічі президента Петра Порошенка з послами країн G7 уряд зібрався на позачергове засідання. На ньому було оголошено, що чотири міністри, які раніше з різних причин написали заяви про відставку, відкликають їх. Це зробили міністр аграрної політики та продовольства України Олексій Павленко, міністр інформаційної політики Юрій Стець, міністр інфраструктури Андрій Пивоварський та міністр охорони здоров'я Олександр Квіташвілі.

Прем'єр-міністр Арсеній Яценюк заявив, що уряд не йде у відставку, а буде працювати разом однією командою. На тлі зростаючої спекуляції навколо розпаду уряду, прем'єр Арсеній Яценюк закликав до єдності. Яценюк і президент Петро Порошенко попросили Абрамавичуса знову приєднатися до уряду, але він відмовився, незважаючи на обіцянки, що міністри будуть захищені від політичного тиску.

Відео Айварас Абромавичус прагне цілковитого перезавантаження уряду

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції