Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Адвокат "Небесної сотні" назвав байками заяви Бубенчика про вбивство "беркутівців"

Він наголошує, що ймовірні постріли активіста роблять його учасником теракту.  

Матеріали кримінального провадження щодо розстрілу активістів на Майдані в лютому 2014 року свідчать про те, що заяви львів'янина Івана Бубенчика про вбивство "беркутівців" не відповідають дійсності.

Про це заявляє адвокат родичів героїв "Небесної сотні" Віталій Титич в інтерв'ю виданню "Збруч". 

"Бубенчик розповідає про автомат калібром 7,62 мм. Насправді 20 лютого серед вбитих і поранених правоохоронців зафіксовано поранення картеччю. Не сходиться й те, як він ходив між щитами і стріляв у бік правоохоронців. Я не маю права оприлюднювати певні речі, але запевняю, що його заяви не відповідають реальним обставинам. Тобто особа не знає, про що вона каже. Можливо, в тому і є розрахунок, що за такі слова неможливо притягнути до відповідальності, бо він не свідчить про злочин — він розповідає якусь байку", - зазначив захисник.

Титич зазначив, що формальним приводом відкрити стрілянину в бік протестувальників за "сурковським" сценарієм мало бути застосування зброї проти правоохоронців.

 

"Ранок 20 лютого був спокійним, не було гострого протистояння. Якщо ви пам'ятаєте, то ключове відео, зняте з готелю "Україна", показує, як вранці, перед дев'ятою, з Майдану починають відводитися всі спецзасоби: дві машини БТР, водомет, і також усі підрозділи. Хоча очевидно, що коли є стрілянина, то БТР якраз має використовується для знешкодження нападників. Це була просто імітація. Вони відступали, заманюючи людей нагору. "Беркут" ішов спиною назад — а за ним відкривалася дорога на Банкову", - зауважив адвокат. 

"На мою суб'єктивну думку, якщо громадянин Бубенчик тоді і робив щось, — я все-таки не можу стверджувати, чи стріляв він, чи ні, — в будь-якому випадку та особа, котра стріляла, на мою думку, є співучасником у вчиненні терористичного акту. Вільно чи не вільно — дії такої особи стали приводом для розстрілу, для виходу на наступний щабель ескалації", - наголосив Титич.

"Які би "фейки" не запускали організатори цього злочину, які би "фейки" не говорили персонажі a la Бубенчик — це все дурниці. На Майдані відбулося вбивство абсолютно беззбройних людей, це вбивство було масовим, абсолютно не вибірковим, з метою завдання максимальних уражень", - сказав він.

Відео У Львові слідчі дві години обшукували будинок майданівця Івана Бубенчика

Раніше в інтерв'ю львів'янин розповів про те, що стріляв у правоохоронців на Майдані з автомата Калашникова, вбивши двох командирів "Беркуту" та поранивши ще кількох бійців.

Після цього на журналіста, який записав інтерв'ю, зібралися подавати до суду. "Запис розмови був зроблений без відома співрозмовника. Інтерв'ю вийшло у той же день без попередження і узгодження. Текст побудований на вирваних з контексту фраз. Сенсаційний заголовок добив джентльменський набір: людину, яка зробила складний особистий вибір і готова взяти за нього відповідальність, назавжди перетворено в головоріза", - наголошують позивачі.

Залиште свій коментар

Вибір редакції