Адвокат Порошенка стверджує, що Венедіктова сфальсифікувала постанову про вручення підозри експрезиденту

Адвокат Порошенка стверджує, що Венедіктова сфальсифікувала постанову про вручення підозри експрезиденту

Фото: УНІАН

Він зазначає, що Венедіктова попередньою датою оформила постанову.

Адвокат експрезидента Петра Порошенка Ігор Головань стверджує, що генеральна прокурорка Ірина Венедіктова порушила КПК і сфальсифікувала постанову про вручення підозри його підзахисному.

Про це адвокат написав на своїй сторінці в Facebook.

За його словами, в ГПУ спочатку зазначили, що постанова не потрібна, але потім вона з'явилася у матеріалах справи. Головань наголошує, що Венедіктова попередньою датою оформила постанову, якою нібито доручила іншому прокурору вручити підозру Порошенку.

"Нахаба з прокурорським посвідченням, що перервав допит Петра Порошенка в якості свідка, мав при собі лише непередбачений законом папірець" доручення ", тобто, не мав ніяких повноважень. Ніякого повідомлення про підозру здійснено не було. Під час зустрічі в кабінеті пані Венедиктової "вся прокурорська рать" намагалася нас переконати, що ніякої постанови не було потрібно. Нехай спробують заперечити, всі ходи записані ", - пише Головань.

На думку захисника колишнього президента, через незнання законодавства у тексті постанови вказані статті кодексу 109 та 382, "які були закриті ще 25 травня".

"Генеральний прокурор не тільки некомпетентні, але ще і намагається приховати некомпетентність фальсифікаціями.
Або це не підстава для негайної відставки? ", - пише Ігор Головань.

Нагадаємо:

  • 3 червня ДБР викликало Порошенка на допит через прослуховування на міжнародних переговорах.
  • 8 червня генпрокурорка Ірина Венедіктова порушила справу проти експрезидента: внесено відомості до ЄРДР.
  • 10 червня стало відомо, що слідчі Державного бюро розслідувань вирішують питання щодо обрання п'ятому президенту України Петру Порошенку запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою. Адвокат експрезидента Ілля Новіков заявив, що допит Порошенка в ДБР у справі про переміщення через кордон картин не відбувся. Натомість йому намагалися оголосити підозру у справі про призначення заступника керівника Служби зовнішньої розвідки Сергія Семочка, а Порошенко покинув будівлю. 
  • 10 червня Порошенко пішов до Офісу генпрокурора. Однак після візиту він заявив, що Венедіктова не вручила йому підозру.
  • Водночас Офіс Генпрокурора заявив, що клопотатиме перед судом про арешт Порошенка з можливістю внесення 10 млн грн застави. 
  • 18 червня, Печерський суд Києва мав обрати запобіжний захід Порошенку. Прокурори наполягали на двомісячному арешті. Пізніше передумали і клопотали про особисте зобов'язання.

Венедіктова заявила, що Порошенко фігурує у двох десятках проваджень

Венедіктова заявила, що Порошенко фігурує у двох десятках проваджень

 

Повʼязані теми:

Наступна публікація