Адвокат Порошенка стверджує, що Венедіктова сфальсифікувала постанову про вручення підозри експрезиденту

Адвокат Порошенка стверджує, що Венедіктова сфальсифікувала постанову про вручення підозри експрезиденту

УНІАН

Він зазначає, що Венедіктова попередньою датою оформила постанову.

Адвокат експрезидента Петра Порошенка Ігор Головань стверджує, що генеральна прокурорка Ірина Венедіктова порушила КПК і сфальсифікувала постанову про вручення підозри його підзахисному.

Про це адвокат написав на своїй сторінці в Facebook.

За його словами, в ГПУ спочатку зазначили, що постанова не потрібна, але потім вона з'явилася у матеріалах справи. Головань наголошує, що Венедіктова попередньою датою оформила постанову, якою нібито доручила іншому прокурору вручити підозру Порошенку.

"Нахаба з прокурорським посвідченням, що перервав допит Петра Порошенка в якості свідка, мав при собі лише непередбачений законом папірець" доручення ", тобто, не мав ніяких повноважень. Ніякого повідомлення про підозру здійснено не було. Під час зустрічі в кабінеті пані Венедиктової "вся прокурорська рать" намагалася нас переконати, що ніякої постанови не було потрібно. Нехай спробують заперечити, всі ходи записані ", - пише Головань.

На думку захисника колишнього президента, через незнання законодавства у тексті постанови вказані статті кодексу 109 та 382, "які були закриті ще 25 травня".

"Генеральний прокурор не тільки некомпетентні, але ще і намагається приховати некомпетентність фальсифікаціями.
Або це не підстава для негайної відставки? ", - пише Ігор Головань.

Нагадаємо:

  • 3 червня ДБР викликало Порошенка на допит через прослуховування на міжнародних переговорах.
  • 8 червня генпрокурорка Ірина Венедіктова порушила справу проти експрезидента: внесено відомості до ЄРДР.
  • 10 червня стало відомо, що слідчі Державного бюро розслідувань вирішують питання щодо обрання п'ятому президенту України Петру Порошенку запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою. Адвокат експрезидента Ілля Новіков заявив, що допит Порошенка в ДБР у справі про переміщення через кордон картин не відбувся. Натомість йому намагалися оголосити підозру у справі про призначення заступника керівника Служби зовнішньої розвідки Сергія Семочка, а Порошенко покинув будівлю. 
  • 10 червня Порошенко пішов до Офісу генпрокурора. Однак після візиту він заявив, що Венедіктова не вручила йому підозру.
  • Водночас Офіс Генпрокурора заявив, що клопотатиме перед судом про арешт Порошенка з можливістю внесення 10 млн грн застави. 
  • 18 червня, Печерський суд Києва мав обрати запобіжний захід Порошенку. Прокурори наполягали на двомісячному арешті. Пізніше передумали і клопотали про особисте зобов'язання.

Венедіктова заявила, що Порошенко фігурує у двох десятках проваджень

Венедіктова заявила, що Порошенко фігурує у двох десятках проваджень

 

Наступна публікація