Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Адвокат повідомив про зниження ваги Сенцова. Російські лікарі хотіли прикувати політв'язня до ліжка

Водночас російська уповноважена з прав людини запевняє, що в українця "все добре".

Російський омбудсмен Тетяна Москалькова телефоном розповіла, що, за словами начальника ФСВП в Ямало-Ненецькому автономному окрузі, стан Олега Сенцова - стабільний, з ним "все добре".

Про це повідомила уповноважена з прав людини України Тетяна Денісова у Facebook.

"До нього їде зараз громадська наглядова комісія. Уповноважений РФ сказала, що відеозйомка, на якій я наполягала в останній нашій розмові, можлива лише за згодою Олега. Згодом Тетяна Москалькова повідомила, що Олег дав свою згоду на відеозйомку. Уповноважений з прав людини ЯНАО Анатолій Сак зможе сфотографувати Олега і зняти відео своєї розмови з ним. Уповноважений РФ пообіцяла його мені надіслати", - написала вона у соцмережі.

Водночас адвокат Дмитро Дінзе заявив, що ситуація з політв'язнем - "дуже погана".

"З його слів, у Сенцова зараз третя затяжна криза. Двічі його хотіли відправити в лікарню, де збиралися підключити до медичної апаратури і почати примусове годування. Останній раз, коли його відвозили до Лабитнанзької міської лікарні, лікарі хотіли прикувати його до ліжка і почати насильницьке годування", - переповіла Денісова слова захисника.

Знову телефонувала російський Омбудсмен Тетяна Москалькова. Розповіла, що після нашої розмови говорила з начальником...

Posted by Людмила Денісова on Thursday, August 9, 2018

Як повідомив Дінзе, Олег заявив, що припиняти голодування не збирається.

"Він п'є мінімальну кількість медичної суміші і воду, щоб не втрачати свідомість і контролювати дії, які з ним відбуваються. Його вага вже знизилася до 70 кілограм", - додав адвокат.

Нагадаємо, 25 серпня 2016 року українського режисера Олега Сенцова засудили до 20 років ув'язнення в колонії суворого режиму. Йому інкримінували в Росії підготовку до вчинення терористичних актів у Сімферополі, Севастополі та Ялті. 14 травня 2018 року Сенцов оголосив безстрокове голодування. Єдиною умовою його припинення є звільнення всіх українських політв'язнів, які перебувають на території РФ.

Сенцов відмовився просити Путіна помилування. За даними його адвоката, у нього дуже низький пульс, анемія та проблеми із серцем, але від голодування відмовлятися він не збирається. Режисер схуд на 30 кілограмів.

ВідеоСестра Сенцова повідомила про погіршення стану політв'язня

Через адвоката, політв'язень передав їй лист, у якому повідомив, що майже не встає з ліжка і що кінець близький. Олег поскаржився, що перебуває ще й в інформаційному вакуумі: українець навіть не знає, чи цікавиться ще хтось його долею. Режисер голодує вже 87-й день.

Сестра Сенцова повідомила про погіршення стану політв'язня

 

Вибір редакції