Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Адвокат пояснив, чому заарештованому в Росії Сущенку складно отримати статус політв'язня

Український журналіст уже майже місяць перебуває в СІЗО в Москві.

Заарештований у Москві український журналіст Роман Сущенко не може отримати статус політичного в'язня, бо в справі фігурує "державна таємниця".

Про це в інтерв'ю "Укрінформу" сказав адвокат Сущенка Марк Фейгін, який свого часу також був адвокатом ув'язненої Росією української льотчиці та нардепа Надії Савченко.

"Статус політв'язня надається з урахуванням ряду обставин. Зокрема, потрібні документи з судових органів, щоб узагалі було зрозуміло, про що йдеться. Щоб стала зрозуміла політична ангажованість, протиріччя законам. А у справі Сущенка владою заявлено наявність "державної таємниці". І через це є складнощі з отриманням документів", – пояснив Фейгін.

Адвокат наголосив, що "в будь-якому разі Роман Володимирович заслуговує на статус політв'язня і, незважаючи на деякі перешкоди, його отримає".

Нагадаємо, Сущенка заарештували в Москві 30 вересня, куди він прибув з приватною поїздкою. Його тримають у СІЗО "Лефортово". Московський суд заарештував журналіста до 30 листопада, а 7 жовтня йому було пред'явлено обвинувачення в шпигунстві. У ФСБ Росії заявили, що Сущенко є співробітником Головного управління розвідки Міноборони України. Однак у ГУР МОУ спростували цю заяву, зазначивши, що вона абсолютно не відповідає дійсності.

Сущенко працює в "Укрінформі" від 2002 року, а власним кореспондентом у Франції – від 2010-го.

Міський суд Москви має розглянути скаргу на затримання українського журналіста Романа Сущенка 27 жовтня.

Відео Стало відомо, коли Міський суд Москви розгляне скаргу на затримання українського журналіста

Залиште свій коментар

Вибір редакції