Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Адвокат розповів, чому Сенцов опинився у штрафному ізоляторі у російській колонії

Сенцова вирішили перевести до іншої колонії з попереднього місця ув’язнення в Якутську через активну підтримку режисера.

Український кінорежисер Олег Сенцов, ув’язнений у Росії, відразу після переведення до нової колонії потрапив до штрафного ізолятора, але вже відбув термін.

Про це повідомив Радіо Свобода його адвокат Дмитро Дінзе.

За словами адвоката, покарання Сенцову – близько двох тижнів перебування у штрафному ізоляторі – призначили ще під час етапування, коли він перебував в Іркутську.

За словами адвоката, Сенцов, прибувши до Іркутського централу, мав в особовій справі "зелену смугу" за нібито екстремізм, його поведінка під час усього етапу була нормальною, але в Іркутську йому вирішили додати ще три "червоні смуги" – "може дестабілізувати колонію", "схильний до агресії" і ще щось. Режисер перепитував: "Чому? Не розумію, за що?", стався конфлікт, і врешті йому додали одну "червону смугу", що означало водночас і призначення покарання, розповів Дінзе.

Сенцова вирішили перевести до іншої колонії з попереднього місця ув’язнення в Якутську через активну підтримку режисера, зокрема і через громадську активність у самій Якутії. Через цю підтримку Сенцова кілька разів карали під час перебування в колонії в Якутську.

ВідеоНезаконно засуджений у РФ Сенцов провів два тижні у ШІЗО на Ямалі

Сенцов відбуває покарання в колонії суворого режиму в Ямало-Ненецькому автономному окрузі, більш відомій як "Білий ведмідь". У колонії відбувають покарання чоловіки, засуджені за тяжкі і особливо тяжкі злочини.

Фотогалерея Гребенщиков підтримав українських політв'язнів Сенцова, Кольченка та Афанасьєва (3 фото)

Нагадаємо, раніше російські правозахисники дізналися про етапування українського режисера Олега Сенцова, який відбуває 20-річний тюремний термін за фіктивним звинуваченням кремлівської влади. Лист від політв'язня отримали Микола і Тетяна Щури. Документ датований 27 вересня і відправлений з Кірова, де українець знаходився проїздом з Якутії на Ямал. Режисер повідомляє, що його етапують в Лабитнангі – місто в Ямало-Ненецькому автономному окрузі. За словами Сенцова, за час етапу він побував у кількох пенітенціарних установах Іркутська, Омська і Кірова з поганою репутацією, але жодних заходів фізичного впливу до нього не застосовували.

Залиште свій коментар

Вибір редакції