Адвокат Савченко побоюється, що її повернення в Україну може затягнутися на півроку

Він сподівається, що Нуланд, яка приїхала сьогодні в Москву, посприяє прискоренню цього процесу.

Адвокат української льотчиці Надії Савченко Микола Полозов непокоїться, що процес повернення її на батьківщину може затягнутися на півроку.

Про це він сказав у середу, коментуючи заяви глави Мін'юсту РФ Олександра Коновалова про отримання від ФСВП документів про переведення Савченко на батьківшину, передає Укрінформ.

"Оголошення цього факту - показник того, що процедура обігу документів між відомствами України і Росії, а також усередині РФ йде. Але повільно, це може зайняти близько півроку. Сподіваюся, Вікторія Нуланд, яка приїхала сьогодні в Москву, посприяє прискоренню цього процесу", - зазначив захисник.

За його словами, Мін'юст України передав Мін'юсту Росії пакет документів на повернення Савченко згідно з Конвенцією 1993 року про передачу засуджених осіб. Далі Мін'юст РФ делегував ФСВП Росії право збирати необхідні документи, заяви, квитанцію про сплату штрафу. Після чого це все повертається в Мін'юст (зараз якраз ця стадія). Потім Міністерство юстиції як зовнішній агент передає документи Міністерству юстиції України.

За словами Полозова, на цьому етапі Україна має визнати вирок і гарантувати відбуття терміну.

"Зрозуміло, Кремль, спробує отримати з цього формального акту всі можливі дивіденди. Але іншого шляху немає. Надія Вікторівна категорично відмовилася писати президентові РФ петицію про помилування", - сказав адвокат.

Він також пояснив, що, коли зазначені документи надходять до Росії, Мін'юст передає їх до суду, де ухвалювався вирок, тобто в Донецький міськсуд. Той приймає й оформлює рішення. Після чого Надія Савченко вирушає на кордон для передачі.

Раніше повідомлялося, що Міністерство юстиції Росії отримало від ФСВП документи про переведення до України Надії Савченко

Ілля Новіков повідомляв, що засуджену в Росії українську льотчицю та народного депутата Надію Савченко можуть обміняти в кінці травня-початку червня.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: