Адвокат Трампа в Угорщині зустрівся з Луценком. Тепер в Україні мають бути переговори з Шокіним - NYT

Дата публікації
Перегляди
3493
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Адвокат Трампа в Угорщині зустрівся з Луценком. Тепер в Україні мають бути переговори з Шокіним - NYT

Фото: Associated Press

Справа стосується можливого імпічменту президента США.

До Європи прилетів особистий адвокат президента США Дональда Трампа Руді Джуліані. Він збирає додаткову інформацію для захисту Трампа.

Про це пише The New York Times.

Видання стверджує, що в угорському Будапешті Джуліані провів переговори із колишнім генпрокурором України Юрієм Луценком, який став ключовою фігурою у розслідуванні імпічменту.

Нині Джуліані перебуває в Києві (це підтверджує і джерело "Нового времени"), де в нього заплановані зустрічі із ексгенпрокурором Віктором Шокіним та експрокурором Костянтином Куликом (він розслідував можливі корупційні діяння Хантера Байдена, який працював у газовій компанії Burisma).

Видання зазначає, що свого часу ці прокурори відігравали певну роль у просуванні претензій щодо колишнього віцепрезидента Джозефа Байдена, колишнього посла США в Україні та українців, які поширювали згубну інформацію про голови виборчої кампанії Трампа Пола Манафорта в 2016 році.

Ці твердження - деякі безпідставні, а деякі з ключовими суперечливими елементами - були основою зусиль Трампа та Джуліані чинити тиск на український уряд, щоб розпочати розслідування, які допоможуть Трампу в його передвиборчій кампанії з виборів президента США 2020 року. Водночас ці зусилля, своєю чергою, призвели до початку процедури імпічменту Трампа.

Видання зазначає, що Джуліані нині збирає інформацію для захисту Трампа. Водночас ті ж його контакти з українськими посадовцями призвели до початку процедури імпічменту.

Офіційно - європейська поїздка Джуліані ніби була організована для знімань багатосерійного телевізійного серіалу. Він продукується та транслюється на консервативному кабельному телеканалі One America News.

Серіал, перші дві частини якого вже вийшли в ефір, рекламується як республіканська альтернатива слуханням про імпічмент, включаючи українських свідків, яких демократи, які ведуть розслідування, відмовилися викликати. Деякі з українців, опитаних Джуліані, були приведені до присяги на камеру, щоб "свідчити під присягою" таким чином, що "розвінчує містифікацію імпічменту".

У Будапешті в Луценка ніби взяли інтерв'ю для цього серіалу. Ніби також взяли інтерв'ю в колишніх українських чиновників Андрія Теліженка та Андрія Артеменка. На екрани вже вийшло інтерв'ю з ексчиновником Михайлом Охендовським, якого записували у Вашингтоні.

В епізоді серіалу, який транслювався у вівторок, Теліженко повторив свої твердження, що, працюючи в посольстві України у США у 2016 році, йому було доручено допомогти Демократичній партії США зібрати компрометуючу інформацію про Манафорта. Посольство України спростувало цю інформацію.

Екснардеп Артеменко та ексглава ЦВК Охендовський поставили під сумнів справжність так званої книги "чорної бухгалтерії" Партії регіонів, де йдеться про виплати коштів Манафорту.

Джуліані на запитання про його інтерв'ю з Луценком та зусилля щодо інтерв'ю з іншими українськими прокурорами, відповів, що "як хороший адвокат, я збираю докази, щоб захистити свого клієнта від фальшивих звинувачень, які пред'являються до нього" ЗМІ та демократами.

Водночас Джуліані стверджує, ніби голова Комітету з питань розвідки Палати представників Конгресу США Адам Шифф оприлюднив не всю інформацію у справі про можливий імпічмент Трампа.

"Я сподіваюся, що докази, приховані Шиффом, будуть доступні громадськості, якщо вже вони оцінюють його (Трампову) обурливу, неконституційну поведінку", - сказав Джуліані.

Водночас Джуліані не відповів, чи знає Трамп про його європейську поїздку та причетність до знімань серіалу. Але адвокат зазначив, що постійно тримає Трампа в курсі своїх зусиль, пов'язаних з Україною.

Журналістам також стало відомо, що в Будапешті Джуліані перебував у резиденції посла США в Угорщині Девіда Корнштейна, давнього друга і соратника і Трампа, і Джуліані. Свого часу посол був бізнесменом – торгував ювелірними виробами, потім працював у мерії Нью-Йорка, коли Джуліані був мером цього міста. Корнштейну подобається авторитарний прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан. А враховуючи "нелюбов" офіційної Угорщини до України, то, можливо, в цьому є "заслуга" й американського посла, який передавав Трампу критичний "корм" для роздумів.

У Посольстві США в Угорщині зазначили, що вечеря Джуліані та Корнштейна – це приватна зустріч давніх друзів, більше ніхто не був присутній на тій вечері.

Нагадаємо, довкола президента США Дональда Трампа розв’язався скандал, пов'язаний з Україною. Видання The Washington Post повідомило про скаргу американського розвідника проти Трампа через розмову американського лідера з іншим іноземним лідером та дану Трампом  "тривожну обіцянку". Одним з політиків, з яким міг говорити глава Сполучених Штатів, називали президента України Володимира Зеленського. Згодом видання The Washington Post із посиланням на джерела повідомило, що Трамп під час розмови саме із президентом України Володимиром Зеленським тиснув на нього і вимагав розпочати розслідування проти компанії Burisma, якою керував син Джо Байдена - його конкурента на президентських виборах 2020 року. Також Трамп нібито наказав заморозити 400 мільйонів доларів військової допомоги для України за тиждень до телефонного дзвінка. 

У Конгресі США звинуватили Трампа у тиску на Україну та закликали опублікували стенограму розмови президентів Сполучених Штатів та України. Обидві сторони на це погодилися. 24 вересня голова Палати представників США Ненсі Пелосі ініціювала старт процедури імпічменту Трампа. Сам він назвав ситуацію, що склалася, "президентським харасментом". 

25 вересня Білий Дім оприлюднив стенограму розмови Трампа та Зеленського. Повний текст перекладу дивіться на ТСН.ua.

Вже 26 вересня американська розвідка оприлюднила текст скарги на президента США Дональда Трампа. Як і повідомляли ЗМІ, вона справді стосується розмови Трампа та президента України Володимира Зеленського та тривалого тиску, який, на думку розвідника, вчиняли США щодо України для особистих цілей американського президента. ТСН.ua розповів основні моменти доносу на Трампа - серед них інформація про неоднозначні контакти української сторони з Джуліані, скасування візиту Пенса до Києва та спроби Білого дому приховати все це.

 

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
"Український" скандал у Вашингтоні
Дата публікації
Перегляди
3493
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація