Адвокат ЗеКоманди Богдан: потрібно змусити працювати Конституційний суд

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Водночас адвокат не знає, у який спосіб змусити суд працювати.

Адвокат команди обраного президента Володимира Зеленського Андрій Богдан заявив, що особисто не сприймає люстрацію, а в Україні натомість має запрацювати Конституційний суд.

Про це він заявив у спільному інтерв'ю для Української правди та НВ.

"У нас є наміри заставити Конституційний суд ухвалювати рішення. Які він буде ухвалювати рішення – ми не знаємо і впливати не збираємося. Конституційний суд є запобіжником незаконних діянь Верховної Ради, і як тільки вона робить незаконні дії – має спрацьовувати Конституційний суд", - відповів Богдан на запитання, чи є намір у команди Зеленського взагалі скасувати люстрацію.

Він додав що є юристом ще з часів президентсва Леоніда Кучми, і на його пам’яті Конституційний суд не працював. "От скільки я працюю в цій державі, він виносив два рішення в рік, і вони завжди були якісь кон’юнктурні. І одне з найважливіших питань в цій державі – заставити працювати Конституційний суд. Я не знаю яким способом – можливо, вмовляннями, можливо, перезагрузкою, можливо, оцінкою правоохоронними органами їхньої діяльності – але як тільки він почне працювати, нам не треба буде збирати Майдани з приводу законів 16 січня. Нам не треба буде люструвати людей, які, в принципі, захищали інтереси держави. В нас не буде законів про ті чи інші вибори на догоду парламентської більшості, а не в інтересах суспільства", - сказав він. 

Тоді, на думку Богдана, Верховна Рада стане органом, який буде обмежувати права особи в інтересах суспільства, а не навпаки – обмежувати інтереси суспільства в інтересах якоїсь особи.

"У мене є особисте несприйняття прийнятого закону. І якщо б ви уважно слухали мою відповідь на попереднє запитання, я не знаю, чи буду в Адміністрації президента, але моя принципова позиція як адвоката і юриста – в нас повинен запрацювати Конституційний Суд", - підсумував він.

Нагадаємо, 21 квітня в Україні відбувся другий тур виборів президента України. Ввечері того ж дня з'явилися перші результати екзит-полів. Відповідно до Національного екзит-полу та екзит-полу ТСН, перемогу здобув Володимир Зеленський. Він отримав майже 75%, тоді як чинний президент Петро Порошенко - близько 25%. 

Порошенко на власній прес-конференції визнав свою поразку та наголосив, що не йде з політики. Через деякий час він зателефонував Зеленському, привітав його з перемогою та запропонував свою допомогу. Після оприлюднення даних екзит-полів, Зеленський дав дати першу прес-конференцію, на якій розповів про перші кадрові рішення, а також про перестановки серед учасників перемовин у Мінську.

23 квітня ЦВК оприлюднила результати обробки 100% електронних бюлетенів. Відповідно до них, Володимир Зеленський отримав більшість голосів майже у всіх регіонах України і набрав 73.22% голосів. Чинний очільник держави Петро Порошенко опинився на другому місці - за нього проголосували 24.45% виборців.  

Залиште свій коментар

Вибір редакції