Адвоката Корбана хочуть "прибрати" зі списку кандидатів в депутати від "БПП" - нардеп

До Ради внесли законопроект, який можна використати для боротьби із тими, хто не поділяє думку партійних лідерів.  

Законопроект про імперативний мандат, або диктатуру партійних лідерів: саме так у Раді охрестили зміни до закону про вибори. Документ дає право відкликати кандидатів у депутати до того, як вони склали присягу. Мовляв, це допоможе у боротьбі із нардепами-зрадниками.

Самі народні обранці обурились. Кажуть, документ можна використати для боротьби із тими, хто не поділяє думку партійних лідерів, йдеться в сюжеті ТСН.19.30.

Нардеп Сергій Лещенко одним із перших обурився появі законопроекту. Його, каже, вручили парламентарям сьогодні. Хоча до самої Ради документ подали лише вчора. Але проблема, певен, передусім у суті документа. У єдиному абзаці законопроекту йдеться: "Після оголошення результатів виборів кандадати в депутати можуть бути виключені із виборчого списку за рішенням з'їзду партії".

Тобто, якщо кандидат до Ради пройшов, але присягу депутата поки що не склав - може залишитися без місця. З одного боку так можна боротися із депутатами-зрадниками чи політичними "тушками". Але так само боротися із людьми, які не влаштовують керівництво партії з інших причини.

Чимало проблем у законопроекті бачать і в мережі "Опора". Кажуть, закон не демократичний. В Європі на рівні парламенту не застосовується. Бо нехтує правами виборців, які голосували за кандидата.

Нардеп Лещенко певен, законопроект 3700 написаний для одного із таких претендентів на парламентське крісло.

"Закон внесений для того, щоб прибрати Андрія Богдана, який є першим у списку кандидатів", - сказав він.

Сам Богдан пояснив, що це відбувається, оскільки він є адвокатом Геннадія Корбана.

"Мене попереджували про такі можливі дії, щодо знаття мене з виборчого списку БПП", - сказав він.

Після депутатського обурення - закон навіть не змогли внести до порядку денного. Спікер порадив депутатам шукати компроміси. Самі ж автори-керівники фракцій коментувати документ не стали – із зали до журналістів не вийшли. 

ВідеоРада схвалила законопроект про імперативний мандат

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: