Адвокати Карпюка і Клиха не сумніваються, що виграють справу українців у Європейському суді

Захист українців оскаржуватиме вирок.

Адвокати українців Миколи Карпюка та Станіслава Клиха оскаржуватимуть вирок як у Верховному суді РФ, так і в Європейському суді. Про це ТСН розповів захисник Карпюка Дока Іцлаєв.

Захист українських політв'язнів обґрунтовано вважає, що на присяжних чинився тиск, і саме тому був винесений обвинувальний вирок.

"Ми заявляли відвід одному присяжному заседателю. Цей присяжний є директором школи і серед присяжних засідателів були присутні вчителі з його ж школи, тобто його підлеглі. Цей присяжний засідатель володів певною владою над іншими присяжними засідателями. Однак суддя, бачачи все це, мій відвід не був прийнятий", - говорить Іцлаев.

Адвокат каже, що у них маса зафіксованих порушень з боку слідства і суду, зокрема те, що свідчення з обвинувачених вибивали під тортурами. У зв'язку з цим Іцлаєв не сумнівається, що в Європейському суді українців виправдають.

"Що стосується наслідків, то безумовно ми його оскаржуємо, було допущено стільки порушень, що у нас навіть немає сумнівів, що ми виграємо справу в Європейському суді. Крім того, ми його оскаржимо в апеляційному порядку у Верховному суді РФ", - повідомив адвокат.

Проте подавати апеляції буде можливо тільки після того, як будуть визначені терміни ув'язнення українцям. Оскільки присяжні виносять рішення – чи винен чоловік, а далі визначається термін ув'язнення.

"Вирок в остаточному вигляді може бути наступного тижня – на 24-те травня призначили чергове засідання", - розповів Іцлаев.

Хоча у кожного політв'язня є ряд пом'якшувальних обставин, але у поблажливість суду Чечні Іцлаєв не вірить, оскільки судді налаштовані до українців агресивно. Зазначимо, що українцям загрожує від 20 років до довічного ув'язнення.

Нагадаємо, 19 травня суд присяжних визнав Карпюка і Клыха винними. Вирок українцям повинні були зачитати ще напередодні пізно ввечері, але засідання терміново перенесли на сьогодні. Захист українців впевнений, що на присяжних чинився тиск.

Справа Карпюка і Клиха сфабрикована Російським слідчим комітетом і в ній фігурує прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк. Адвокат Ілля Новіков опублікував нові подробиці, за його словами, - "цієї брудної історії". У ній Росія офіційно заявляє, що в 94-му Яценюк носив прізвисько "бойовик Арсен", воював у Чечні проти російських військ з Олександром Музичком, відомим як Саша Білий, а ще - колишнім керівником львівської організації УНА-УНСО Андрієм Шкілем і, власне, нині підсудними в Чечні українцями - Карпюком та Клихом.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: