Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Адвокати Корбана і автомайданівців розповіли про "непереможного" суддю Чауса

Він тримається за будь-якої влади, бо вигідний їй, кажуть юристи.

Хабар у 150 тисяч доларів суддя Микола Чаус отримав у перерві розгляду справи про торгівлю наркотиками. Після того, як працівник Феміди отримав гроші та переховав їх, він пішов виголошувати вирок, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

У середу суддя на роботу не вийшов. "Зв'язку із ним немає, лише відомо, що затримується. Має бути", - пояснювала речник Дніпровського суду Ольга Бовкун. Лише після обіду стало відомо, що через помічника Чаус передав до суду заяву про відпустку. Голова суду Неля Ластовка її підписала. "У мене не було підстав відмовити, оскільки це є заява, це є бажання судді. Він має право на відпустку", - пояснила вона.

Відео Правоохоронці затримали скандально-відомого суддю на хабарі у 150 тисяч доларів

Консьєрж будинку, де живе суддя, твердить, що не має інформації про перебування Чауса вдома чи поза ним. За дверими квартири чутно звук телевізора. Домофон хтось у квартирі вмикає, але мовчить. Так само чути, як хтось підходить до дверей квартири, але не відчиняє і не відповідає на жодне питання.

Скандальна репутація закріпилася на Чаусом уже давно. Він був одним із суддів, які репресували автомайданівців, знімав із міжнародного розшуку нардепа Іванющенка (відомого як Юра Єнакієвський) та займався справою Корбана. Адвокати, що стикалися з ним, розповідають, що Чаус тримався за будь-якої влади і здавався непереможним. "По судді Чаусу був висновок тимчасової спеціальної комісії про те, що він порушив присягу і підлягає звільненню. Були попередні висновки дисциплінарної комісії самої Вищої ради юстиції", - каже адвокат Генадія Корбана Роман Маселко. "У нього є індульгенція від влади, якщо людина веде себе таким чином. Значить, йому обіцяли, що ти можеш робити, що ти вважаєш за потрібне, і ми тебе прикриємо", - вважає адвокат автомайданівців Андрій Богдан.

Заарештувати Чауса правоохоронці не можуть через суддівську недоторканність. Зняти її може лише Верховна Рада, котра зараз на канікулах до 5 вересня. Шансів скликати позачергову сесію дуже мало, визнають самі нардепи. За три тижні відпустки у серпні Чаус може підготувати втечі та легально виїхати за кордон, побоюються слідчі.

Кореспондент ТСН Неллі Ковальська

Залиште свій коментар

Вибір редакції