Адвокати Корбана подаватимуть заяву до Європейського суду з прав людини

Суд над політиком триває.

10 лютого 2016 року колегія суддів Апеляційного суду міста Києва у складі Дениса Масенка, Віктора Глиняного та Валерія Лашевича частково задовольнила скаргу адвокатів Геннадія Корбана на рішення судді Дніпровського районного суду м. Києва.

Суд скасував ухвалу, винесену суддею Дніпровського райсуду столиці Миколою Чаусом про зміну запобіжного заходу політику з цілодобового домашнього арешту на тримання під вартою до 25 лютого, але виніс нове рішення, яким визначив термін арешту Геннадія Корбана до 23 лютого. Для розгляду апеляційних скарг адвокатів укропівця суд провів 9 засідань, перше з яких відбулося ще 5 січня. 

Рішення Апеляційного суду міста Києва, яким він частково задовольнив скаргу захисників члена політради УКРОПу Геннадія Корбана на його тримання під вартою, є унікальним. Про це під час брифінгу сказав журналістам адвокат Геннадія Корбана Юрій Сухов. "Це рішення є унікальним. Я вперше спостерігаю такий підхід Апеляційного суду, і він викликає дуже багато запитань. Я думав, що суддю Киреєва не перевершить ніхто в Україні, але я вкотре помилився", – заявив він.

За словами захисника, рішення Апеляційного суду є дивним з двох причин. По-перше, Апеляційний суд фактично заднім числом заарештував Геннадія Корбана, але, з іншого боку, визнав абсолютно незаконним рішення судді Микола Чауса. "Таким чином, постає питання, на якій підставі Геннадій Корбан утримувався під вартою до 10 лютого, адже Апеляційний суд визнав незаконним відповідне рішення", – дивується Юрій Сухов.

Адвокат також повідомив, що це рішення відкрило для сторони захисту можливість звернення до Європейського суду з прав людини. "Ми вже розпочали готувати заяву і щодо цих дій Апеляційного суду. Поки не називалося, що вони там напишуть і як обґрунтують своє рішення", – зазначив він. 

За словами Юрія Сухова, проект заяви у справі Геннадія Корбана до ЄСПЛ уже налічує 219 пунктів порушень. "Безумовно, Європейський суд з прав людини визнає арешт Геннадія Корбана незаконним, але потім постане питання, хто за це відповідатиме і сплачуватиме шкоду за такі незаконні рішення", – переконаний захисник. 

"Виходить, апеляція ухвалила рішення заднім числом. Якщо громадянське суспільство не візьметься і не наполягатиме на тому, щоб замінити всіх суддів, то на кожного з вас може очікувати така доля. І тому думайте, в якій державі ми хочемо жити: у поліцейській, де судді контролюються прокурорами і політичними корупціонерами, чи правовій, де є справедливість, де є чесний суд, де є нормальні слідчі органи, а не те, що нам залишилося від Радянського Союзу і Януковича. Якщо проти будь-якого з людей завтра буде замовлена справа, замовлене судове рішення, то, повірте, викликайте свідків, бийтеся – не бийтеся, шансів немає. Тому тільки громадянське суспільство, тільки його наполегливість можуть перемогти і змінити таку свавільну судову систему в нашій країні", – прокоментував журналістам рішення Апеляційного суду за скаргами своїх адвокатів член президії політради УКРОПу Геннадій Корбан.

Раніше Печерський суд Києва зобов'язав СБУ та ГПУ забезпечити проведення медичного обстеження Корбана. Обстеження має відбутись у двотижневий термін, його проведуть у СІЗО у присутності фахівців інституту Амосова.

Як відомо, Геннадій Корбан утримується в СІЗО СБУ в Києві. Захист політика вважає переведення порушенням норм чинного законодавства України і обвинувачує слідство у спробі тиску.

22 січня  ГПУ провела брифінг, присвячений оприлюдненню нової порції документів які, як стверджується, було вилучено під час обшуків у приміщеннях Корбана. Документи, за твердженням ГПУ, доводять давання хабарів працівникам управління по боротьбі з економічними злочинами та прокуратури. Стверджується, що на виборчу кампанії у Чернігові за три місяці Корбан витратив 2,6 млн доларів.

 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: