Адвокати Мартиненка посміялися з підозри екс-депутату

Адвокати Мартиненка посміялися з підозри екс-депутату

Фото: УНІАН

Правозахисники хотіли б призначити психіатричну експертизу тим, хто складав підозру.

Мартиненко усе ще спілкується з детективами Антикорупційного бюро, а ніч проведе в ізоляторі тимчасового тримання, йдеться в ТСН.Ніч.

Годину тому йому вручили підозру, а завтра Солом'янський суд столиці обиратиме екс-нардепу запобіжний захід. Ховатися у лікарні, за словами адвокатів Мартиненка, він не збирається. Кажуть, їхній клієнт почувається добре і готовий доводити свою правоту в суді.

"Наш клієнт перебуває в доброму здравії і нормальному гуморі. Це викликано тим, що дуже був здивований і клієнт дійсно посміхався. Тому, що тощо там написано, знаєте, є бажання призначити психіатричну експертизу тим особам, які цю підозру складали", - зазначив адвокат Ігор Черезов.

Адвокати припускають, що допит Мартиненка може тривати аж до ранку.

Мартиненка після допиту доставлять в ізолятор тимчасового утримання

Мартиненка після допиту доставлять в ізолятор тимчасового утримання

Нагадаємо, що детективи Антикорупційного бюро вполювали близького соратника Арсенія Яценюка, екс-депутата "Народного фронту" Миколу Мартиненка. Йому закидають виведення з державного підприємства "Східний гірничо-збагачувальний комбінат" 17 мільйонів доларів. Мартиненко обурюється, і заявив, що НАБУ переслідує його заради власного піару.

Щоби вручити Миколі Мартиненку підозру, детективи НАБУ півдня полювали на нього біля офісу "Народного фронту". Тут розташовані приймальні народних депутатів, які навіть для слідчих недоторкані. В одній із них, в офісі народнофронтівця Дзензерського весь цей час і був Мартиненко. Близько шостої вечора він таки залишив рятівний прихисток і був тут же затриманий. Мартиненко сів до мікроавтобуса зі слідчими, всі разом поїхали до НАБУ.

У "Народному фронті" заявили, що це політично вмотивоване вибіркове правосуддя. Сам Мартиненко заявив, що НАБУ уже півтора року намагається сфальсифікувати справу проти нього.

Мартиненко не раз ставав героєм викривальних публікацій про корупцію, які він сам називає проплаченими фейками. Справи проти нього розслідують не лише в Україні, а й у Швейцарії. Щоби відвести удар від тодішнього прем'єра Яценюка, Мартиненко у грудні 2015 склав депутатські повноваження, а разом з мандатом позбувся і недоторканості. Зараз адвокати використовують це як неспростовний доказ того, що тікати Мартиненко нікуди не збирався, тож його затримання, мовляв, піар-трюк.

Тепер у слідчих є 72 години для того, щоби переконати суд у тому, що втеча таки можлива. Протягом трьох діб суд має обрати Мартиненку запобіжний захід. Суддею може виявитись той же Олександр Бобровник, який обирав запобіжний захід Роману Насірову, заявляють адвокати Мартиненка. Мовляв, він дуже слухняний для НАБУ. В антикорупційному бюро кажуть: суддю обере автоматизована система.

Мартиненка після допиту доставлять в ізолятор тимчасового утримання

Мартиненка після допиту доставлять в ізолятор тимчасового утримання

НАБУ офіційно вручає підозру Миколі Мартиненку

НАБУ офіційно вручає підозру Миколі Мартиненку

Повʼязані теми:

Наступна публікація