Адвокати не виключають, що РФ не заплатить за програну в Гаазі справу про захоплення майна в Криму

Дата публікації
Перегляди
5536
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Адвокати не виключають, що РФ не заплатить за програну в Гаазі справу про захоплення майна в Криму

Фото: Reuters

Росії виставили рахунок у 159 млн дол.

Юридична фірма Х'юз Хаббард не виключає, що Росія відмовиться від виплати присуджених Третейським судом у Гаазі сум у справі щодо експропріації готелів, квартир та іншої нерухомості в Криму.

Про це повідомляється в прес-релізі компанії, який є у розпорядженні ТСН.uа.

РФ відмовилася від участі в судовому засіданні. "Найближчим часом безперешкодна і добровільна виплата присуджених сум здається малоймовірною перспективою. Арбітраж засідав у Гаазі, відкривши потенційну можливість для Росії оскаржувати рішення в тій самій юрисдикції, де країна веде юридичну боротьбу за вирішення набагато більшої низки рішень на користь мажоритарних акціонерів нафтової компанії "ЮКОС", - йдеться в повідомленні.

Згідно з постановою суду Росія повинна відшкодувати збиток українським інвесторам, які постраждали внаслідок анексії Криму 2014 року, у розмірі 159 млн доларів. Спочатку позивачі, до складу яких входить 18 українських компаній та одна фізична особа, вимагали компенсацію в розмірі приблизно 220 млн дол., "але арбітри, схоже, скоротили розмір вимог у своїй оцінці збитку, що випливає з порушення договору".

Арбітражний розгляд було ініційовано 2015 року. На думку позивачів, низка житлових і комерційних об'єктів нерухомості, включаючи готелі, багатоквартирні будинки й окремі житлові квартири, розташовані на так званому Золотому узбережжі Чорного моря, були експропрійовані постановою протягом декількох місяців після окупації Криму. Позивачі не заявляли, що російська окупація або анексія Криму сама по собі є порушенням договору.

Нагадаємо також, що російський "Газпром" відмовляється платити 2,56 млрд дол., які український "Нафтогаз" виграв у Стокгольмському арбітражі за відповідним позовом. У компанії заявили, що "раніше ці самі арбітри погодилися з аргументами "Нафтогазу" про різке погіршення стану української економіки, що спричинило зниження попиту на газ та невиконання зобов'язань "Нафтогазу" з відбору газу". "Однак щодо "Газпрому", який посилався на зниження закупівель європейськими клієнтами компанії як на головну причину зменшення транзиту через Україну, цей аргумент прийнятий до уваги не був", — йдеться в повідомленні "Газпрому".

Крім того, Росія відмовилася платити багатомільярдну компенсацію у справі екс-власників компанії "ЮКОС". За словами Володимира Путіна, Росія не ратифікувала Європейську енергетичну хартію, тому юрисдикція цієї судової інстанції не визнається на території РФ.

Суд в Гаазі постановив, що Росія має відшкодувати збитки українським інвесторам за анексію Криму

Суд в Гаазі постановив, що Росія має відшкодувати збитки українським інвесторам за анексію Криму

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
5536
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація