Перейти до змісту
Адвокати стверджують, що допитати Януковича у "справі беркутівців" можна лише як свідка

Адвокати стверджують, що допитати Януковича у "справі беркутівців" можна лише як свідка

Євромайдан SOS та Адвокатська дорадча група закликають активістів не блокувати проведення допиту.

Позбавлений звання президента України Віктор Янукович є підозрюваним по епізоду про вбивство 48 людей 20 лютого 2014 року у Києві під час Майдану, проте не у "справі беркутівців", а в іншому провадженні, тому у цьому випадку допитати його можна лише як свідка.

Про це йдеться у заяві адвокатів родин Небесної сотні, яку оприлюднили на сторінці Адвокатської дорадчої групи у Facebook.

"Обвинувачення п'ятьом беркутівцям у вбивствах 48 людей 20 лютого 2014 року на вулиці Інститутській вже розглядаються Святошинським райсудом. У цьому процесі саме в цьому суді не може вже бути інших обвинувачених. Безпосередньо сам Янукович є підозрюваним по цьому ж епізоду в іншому провадженні. Навіть якщо завтра він з'явиться в Україні, у процесі проти п'ятьох беркутівців він не зможе бути обвинуваченим, інакше доведеться розглядати справу спочатку. Тому допитати його саме в цьому процесі можна лише як свідка", - стверджують адвокати.

Також згідно з КПК України, свідок має дати вільні покази, після чого відповісти на питання захисників, обвинувачених, прокурорів, потерпілих, їх представників і суду.

"Свідок несе кримінальну відповідальність за надання завідомо неправдивих показів та відмову від дачі показів. Зрив допиту стороною захисту чи свідка після "вільних" показів є фактично відмовою від надання показів. Зрив допиту свідком чи стороною РФ - із різних "технічних" чи "організаційних" причин - буде розцінюватись так само", - зауважили захисники.

Суд ще під час минулого засідання продовжив термін тримання під вартою усім обвинуваченим "беркутівцям" на два місяці, тому заяви активістів, що підозрюваних планувати відпустити не відповідає дійсності.

Євромайдан SOS та Адвокатська дорадча група закликають активістів не блокувати проведення допиту для встановленням справедливості у справі притягнення до відповідальності винних у злочинах проти Євромайдану.

Нагадаємо, у п'ятницю, 25 листопада відбулося судове засідання у справі розстрілів учасників Євромайдану, свідком в якій проходить Віктор Янукович. Проте близько 30 активістів з прапорами "Правого сектору" і організації "Вільні люди" заблокували виїзд обвинувачених беркутівців із СІЗО. Вони тримали у руках плакати з написами "Вбивць Небесної сотні за ґрати", "Кров Небесної сотні на ваших руках" і "Вбивці - в'язницю".

Відео Янукович розповів про свої помилки та визнав існування в Росії баз бойовиків для Донбасу

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин