Адвокати Януковича натякнули, що потягнуть ГПУ до суду через відмову допитувати його у Росії

Дата публікації
Адвокати Януковича натякнули, що потягнуть ГПУ до суду через відмову допитувати його у Росії

Також захист позбавленого звання президента ініціюватиме припинення розшуку Януковича.

Захист позбавленого звання президента Віктора Януковича звинуватив Генпрокуратуру України у порушенні закону через відмову допитувати його на території РФ.

Про це заявив його адвокат Віталій Сердюк.

"Захист Віктора Януковича вкрай здивований відмовою прокурора ГПУ Руслана Кравченка від допиту Віктора Януковича на території РФ, оскільки у грудні 2016 року Генеральна прокуратура України сама ініціювала перед російською стороною проведення цієї слідчої дії в порядку міжнародного співробітництва, а саме – Європейської конвенції про взаємну правову допомогу у кримінальних справах від 20 квітня 1959 року", - наголосив він.

Як зазначив адвокат Януковича, Генпрокуратура України відмовляється від допиту його підзахисного на території Росії всупереч рішенню Печерського районного суду, який зобов'язав допитувати за місцем перебування.

"Вочевидь, їх не цікавить встановлення істини у справі. Якщо ГПУ і надалі ухилятиметься від співробітництва з ГП РФ в рамках міжнародного права, в рамках Конвенції, це буде підставою для застосування механізму притягнення посадових осіб ГПУ до кримінальної відповідальності за невиконання судового рішення", - повідомив Сердюк.

Крім того, він нагадав, що Генеральна прокуратура РФ офіційно підтвердила адресу проживання Віктора Федоровича у своєму листі до українських колег.

"Ми надали цю адресу працівникам ГПУ ще 27 серпня 2015 року, однак весь цей час ГПУ ігнорувала цю інформацію. Сподіваємось, офіційне підтвердження з боку ГП РФ врешті поставить крапку у питанні місцезнаходження Віктора Януковича та ГПУ перестане уникати нашого клієнта. Більше того, оскільки місцезнаходження Клієнта вкотре підтверджено, необхідність подальшого його розшуку відпала і ми будемо ініціювати його припинення", - додав адвокат.

Також адвокат наголосив, що без належного виконання міжнародних процедур працівниками ГПУ суд не матиме права розпочати заочне судочинство, оскільки це буде грубим порушенням права клієнта на захист та в подальшому стане серйозною підставою для скасування будь-яких рішень суду в ЄСПЛ та притягнення суддів до кримінальної відповідальності за винесення завідомо неправосудного рішення.

Нагадаємо, Генпрокуратура РФ заявила про готовність організувати допит екс-президента України Віктора Януковича на території Росії в присутності українських слідчих. 

Раніше Янукович повідомив, що має низку питань до ГПУ щодо відкритої проти нього справи про державну зраду.  Янукович заявляє, що належним чином не отримав підозри у держзраді, а тому просить не вважати себе підозрюваним. Про це йдеться в листі екс-президента до Печерського суду від 18 січня. 

Підозру Януковичу оголосив генпрокурор України Юрій Луценко під час відео-допиту колишнього голови держави. Одночасно Луценко заявив, що передасть документи як адвокатам, які були присутні на судовому засіданні, так і передасть належним чином до Ростова. Зазначимо, що головним доказом обвинувачення став лист Януковича до Путіна з проханням надати військову підтримку.

Наступна публікація