Аеропорт зачинили: літак з українцями став останнім, хто зміг вилетіти з Афганістану

Аеропорт зачинили: літак з українцями став останнім, хто зміг вилетіти з Афганістану

Фото: Євген Єнін/Facebook

До Києва евакуаційним літаком доправили 98 людей.

Увечері 23 серпня до Києва прибув третій літак, який евакуював українців та іноземців зі столиці Афганістану Кабула. На борту – 98 пасажирів. Серед них – 41 громадянин України.

Про це повідомив заступник міністра закордонних справ Євген Єнін.

"Третій евакуаційний рейс з Кабула приземлився в Борисполі. На його борту 98 пасажирів, серед яких 41 громадянин України, у тому числі 27 їхніх дітей. Цей рейс став останнім рейсом, який вилетів з Кабула перед закриттям аеропорту на невизначений час! Символічно, що наші співвітчизники зможуть зустріти свято Незалежності в повній безпеці і на рідній землі", - написав Єнін у Facebook.

Фото: Євген Єнін/Facebook

Нині в Кабулі перебуває ще до пів сотні українців, які хочуть повернутися на батьківщину.

"Як зазначив Дмитро Кулеба (глава МЗС України - ред.), ми продовжуємо наполегливо працювати для евакуації всіх українців. Серед можливих опцій розглядається направлення військового літака; цивільний чартер з однієї з суміжних з Афганістаном держав; евакуаційні рейси, організовані нашими партнерами або сухопутні варіанти вивезення наших громадян. Як колись сказав Уїнстон Черчіль: "We shall never surrender!" Це про нас, українців, і про нашу дипломатичну службу", - зазначив Єнін.

Заступник міністра також висловив подяку "за сприяння в евакуації нашим американським партнерам та українсько-афганському торговому дому. Особлива подяка Роману Горяйнову, Василю Серватюку та Євгену Ігнатовському за самовіддану працю, витримку та любов до людей".

Нагадаємо:

  • Після 15 серпня терористичний рух "Талібан" захопив всі великі міста Афганістану, зокрема, і столицю Кабул. У зв'язку з цим США та інші країни були змушені активізувати евакуацію своїх громадян. Сам аеропорт перебуває під охороною американських військових та їхніх союзників.
  • Україна також раніше евакуювала з Афганістану 79 громадян з шести країн: України, Афганістану, Білорусі, Нідерландів, Хорватії та Таджикистану.
  • 22 серпня військово-транспортним літаком були евакуйовані ще 83 особи, зокрема, 31 українець.
  • Ситуація в Афганістані погіршилася після того, як США стали виводити свої війська, які повинні покинути країну до 31 серпня цього року.

Новини світу: в аеропорту Кабула у стрілянині загинув принаймні один афганський військовий

Новини світу: в аеропорту Кабула у стрілянині загинув принаймні один афганський військовий

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Талібан захопив Афганістан
Дата публікації
Перегляди
1921
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація