Агентство нерухомості "Верховна Рада". Скільки чиновники заробляють на оренді державних приміщень

На всі запити "Грошам" так і не надали відомостей про суми, зароблені парламентом на орендарях.

У владних адміністративних будівлях квадратні метри здаються в оренду за великі гроші, а до державного бюджету надходять копійки. Де зникає різниця, досліджували журналісти "Грошей".

"Найелітніша" ріелторська контора в Україні розташована за кордонами охорони на Банковій – там проводять аукціони для орендарів. Сюди не потрапити без спецзапрошення, втім перед "Грошима" відчиняються усі двері. Уперше в історії країни чиновники були змушені проводити перед журналістами такий аукціон.

Аукціоном керував начальник Управління адміністративними будинками апарату ВР Віктор Лисенко. За клаптик приміщення у 3,6 кв м у новій будівлі Комітетів Верховної ради на вул. Садовій 3а призначили стартову ціну у 3 171,74 грн орендної плати за місяць. Серед претендентів на невеличкий куточок – підприємці, які бажають продавати депутатам вироби шкіргалантереї ручної роботи, а також бізнесвумен, яка планує там торгувати авіа- та залізничними квитками. Кажуть, такої площі достатньо, аби розташувати касу з касиром.

На очах журналістів підприємці підняли ціну парламентської землі більше, ніж у 10 разів. Виграла пропозиція у 16,5 тис. грн на місяць. Це захмарна вартість навіть для центру столиці, втім бізнесмени ладні платити.

"Це приміщення Верховної Ради, тому я вважаю, що це не тільки перспективно, але і престижно для компанії власне обслуговувати таку урядову організацію, найбільшу в Україні", - каже підприємець Олена Корчинська, яка продаватиме авіаквитки на орендованій площі.

Відтак агенція нерухомості "Парламент" мала б давно розбагатіти на державній нерухомості. Проте раніше ці три метри, за офіційними паперами, здавали в оренду за 1200 грн. Окрім самої Ради, є ще з десяток будівель, майже всі у самому серці Києва на найдорожчих вулицях Банковій, Грушевського, Шовковичній та Садовій. Скільки було зароблено на такій оренді Лисенко не пам'ятає.

На утримання цього господарства в бюджеті закладено близько 40 мільйонів гривень. При тому, що Рада може і без цих витрат самостійно заробляти мільйони. Втім насправді грошей надходить значно менше, нарікає народний депутат. Причина до болю знайома – корупція.

ВідеоХто здає в оренду приміщення Верховної Ради

"Дуже багато випадків, коли на папері це приміщення вільне, а по факту воно кимось зайняте", - каже секретар регламентного комітету ВР Дмитро Лубинець.

Журналісти "Грошей" спробували самі орендувати щось у парламенті. За легендою, підбирали офіс для народного депутата. Службовець, який веде справи із нерухомістю Державного будівельного комбінату Верховної ради, пропонує приміщення у 90 кв м.

За законом, про наміри здати в оренду держмайно чиновники мають сповіщати на сайті ВР та давати оголошення у газету. Втім для "своїх" іноді можна й "притримати" - обійтися без зайвої публічності.

"Я можу вам показати 90 метрів, але тут ціна буде десь в межах, я не знаю, скільки зараз на сьогоднішній день, в межах 450 гривень за метр, може 500", - каже службовець.

За 45 тис. грн на місяць пропонують двокімнатне приміщення із свіжим ремонтом та навіть власною ванною. Всі ці гроші, а це більше півмільйона на рік, перераховуються на рахунок Апарату ВР. І це лише з одного приміщення. Втім, скільки фактично було зароблено на оренді – ніхто сказати не може.

"Якщо вам потрібна буде чітка інформація, скільки там в попередніх роках було зароблено апаратом Верховної Ради окремо, і отримано коштів не від держави, а від цих договорів оренди, я вам підготую ці цифри", - обіцяє Лубинець.

Проте, на жаль, обіцяних цифр ані чиновник, ані секретар комітету чомусь так і не назвали. Ба більше, за кілька тижнів перемовин "Гроші" так і не отримали від Апарату ВР чітких відповідей на запитання про кількість і вартість майна в оренді. Що не дивує. Ріелторський бізнес чиновників із Ради процвітав десятиліттями і сьогодні також приносить мільйони, відтак в тіні йому краще.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: