Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Агентурна мережа не постраждала: Ситник розповів, як конфлікти між силовиками відіб'ються на роботі НАБУ

Шалений спротив системи керівник бюро вважає ознакою правильності обраного антикорупціонерами шляху.

Антикорупційна війна в Україні не програна, вона перебуває на самому початку та найцікавіше в ній іще попереду. Таку думку висловив керівник Національного антикорупційного бюро України Артем Ситник в ефірі ТСН.19:30.

На переконання чиновника, наразі бюро зіткнулося з першою хвилею спротиву з боку корумпованої системи. Як приклад, він навів зрив таємної спецоперації НАБУ, нехтування державною таємницею та оприлюднення закритих матеріалів слідства та персональних даних засекречених агентів в інтернеті. "Це для мене дуже дивно, тому що я не давав дозволу на зняття грифу "таємно" з даних про цих людей", - зізнався Ситник. Основною метою таких дій з боку паралельних силових структур керівник НАБУ вважає здобуття даних про мережу агентів. "Але в першу чергу постраждала служба наших штатних працівників. Агентурна мережа не постраждала", - запевнив антикорупціонер. Тому мету, яка, на його думку, була поставлена перед СБУ, досягнуто не було.

ВідеоКерівник НАБУ розповів подробиці конфлікту із СБУ та ГПУ

За словами Ситника, зустріч із генпрокурором Юрієм Луценком і керівником Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назаром Холодницьким, котра відбулася напередодні, була присвячена обміну фактажем у розслідуваннях щодо корупціонерів у міграційній службі. "Ми показали свої матеріали, показали ті епізоди, які вже задокументовані. В мене склалося враження, що генеральний прокурор просто не знав цих подробиць, і тому так відбулося", - пояснив керівник НАБУ. "Служба безпеки трохи використала Генеральну прокуратуру", - додав він. Відсутність коментарів на підтримку НАБУ з боку Юрія Луценка та Петра Порошенка правоохоронець назвав логічним, адже ГПУ та СБУ є підконтрольними президентові. Водночас Ситник звернув увагу на те, що жоден працівник бюро не затриманий, бо дії антикорупціонерів були обґрунтовані та мотивовані. "Тому зараз це спроби зберегти обличчя з боку СБУ та ГПУ", - вважає очільник НАБУ.

Операцію в міграційній службі Ситник пояснив важливістю питання отримання паспорта громадянина для країни, котра де-факто перебуває в стані війни. "Щоб не допустити отримання паспортів України спецагентами інших держав, диверсантами", - зауважив він. "На жаль, ми бачили, що процес отримання паспорту дуже спрощений, і якщо ти маєш можливість заплатити за це все – ти отримаєш паспорт", - визнав керівник НАБУ. Дії бюро мали на меті зменшити ризики для національної безпеки в цьому напрямку. "Той суб’єкт, який написав заяву відносно працівників антикорупційного бюро – це не була наша остаточна мета. Це був один із фігурантів операції, яку ми проводили. На жаль, Служба безпеки України була зацікавлена зірвати цю операцію по викриттю схеми", - зазначив Ситник.

Він заявив, що в подальшій боротьбі з корупцією НАБУ має небагато козирів, але вони є незмінними та надійними. "Це дотримання закону, єдність нашої команди і мотивованість нашого персоналу. Це козирі, які в нас були від самого початку. Нових ми не отримали, але старі не збираємося віддавати", - заявив антикорупціонер. Чутки про власні президентські амбіції Ситник назвав елементом пропаганди проти НАБУ, покликаній політизувати діяльність бюро або створити такий імідж щодо нього. "Насправді в мене є одна мета – створення незалежного антикорупційного органу і доведення до кінця антикорупційної реформи в Україні", - наголосив правоохоронець. "На жаль, чи на щастя, ми настільки близько підійшли до реалізації цієї реформи, що зараз ми відчуваємо найбільший спротив нашій роботі", - підсумував Ситник.

Залиште свій коментар

Вибір редакції