Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Аграрії на Банковій обговорили ринок землі із Зеленським, Гончаруком і Богданом

Президент запевнив, що почув усіх і врахує різні точки зору.

В Офісі президента України відбулася зустріч глави держави Володимира Зеленського з представниками аграрної галузі. В ній узяли участь представники всеукраїнських аграрних громадських організацій, галузевих асоціацій, фермерських господарств із різних регіонів країни.

Як повідомляє президентська пресслужба, ініціаторами зустрічі стали аграрії, а темою розмови – запровадження ринку сільськогосподарської землі та проведення земельної реформи. До розмови долучилися також прем’єр-міністр України Олексій Гончарук, міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тимофій Милованов, уповноважений президента із земельних питань Роман Лещенко та керівник Офісу президента Андрій Богдан.

Представники галузі поділилися своїми побоюваннями щодо наслідків відкриття ринку землі в Україні та запропонували втілювати зміни поетапно – зокрема, спочатку відкрити право придбати землю українським громадянам, а вже на завершальній стадії реформ дозволити це робити іноземцям. Окрім того, йшлося про доступне кредитування для малих і середніх фермерських господарств, а також загрозу монополізації ринку сільськогосподарської землі.

Зеленський наголосив на готовності чути думки аграріїв та якісно впроваджувати реформи, при цьому спираючись на успішний іноземний досвід. А Богдан пояснив, що легалізація обігу земель сільськогосподарського призначення дасть поштовх до залучення інвестицій і зростання економіки. "Щоб тут побудували великі заводи, які перероблятимуть продукцію, на яких працюватимуть тисячі робітників, і щоб ви продавали продукцію з доданою вартістю, – щоб це зробити, привести сюди іноземців і побудувати ці заводи – це дати їм можливість у певній формі володіти цією землею", – пояснив керівник ОП.

Відео Уряд оприлюднив проект закону про ринок землі для громадського обговорення

Ухвалення саме цього закону є умовою скасування мораторію на продаж землі, який триває вже 18 років. Про те що не можна так поспіхом відкривати ринок землі - у регіонах агріарії вийшли з протестами. У столиці на прес-конференцію вийшов і міністр економрозвитку, який заявив, що ринок землі не відкривають, вони лишень виводять його з тіні.  

Уряд оприлюднив проект закону про ринок землі для громадського обговорення

Залиште свій коментар

Вибір редакції