Агресія Путіна, реформи в Україні та криза Європи. Про що говорив Порошенко на конференції у Мюнхені

Президент України заволодів увагою колег своїм емоційним виступом.

У суботу, 13 лютого, у німецькому Мюнхені стартувала конференція з питань безпеки, на яку з'їхалися 30 лідерів держав і 70 міністрів зі всього світу.

У ході дебатів лідерів країн увага була прикута до емоційного виступу президента України Петра Порошенка.

"Порошенко опинився у центрі уваги під час президентських дебатів на Мюнхенській конференції з безпеки-2016 з емоційним зверненням до європейської солідарності проти путінської агресії", - прокоментував у своєму Twitter учасник конференції.

Серед головних заяв українського лідера стало, зокрема, пряме звинувачення президента Росії Володимира Путіна у агресії в Україні та його ігнорування будь-яких як європейських, так і людських цінностей.

"Ізоляціонізм, нетерпимість, неповага до прав людини - це альтернативна Європа, яка має сьогодні свого лідера - Володимира Путіна",  - заявив Порошенко, пояснивши, що це, своєю чергою, є "демонстрацією того, що ми з РФ живемо начебто в різних, паралельних реальностях, всесвітах".

"Це не громадянська війна, пане Путін, це - ваша агресія. Це не громадянська війна в Криму, це ваші солдати, які окупували мою країну. І це не громадянська війна у Сирії - це ваше бомбардування мирного населення у Сирії", - напряму звернувся до лідера РФ Петро Порошенко, категорично заперечивши таким чином попередню заяву прем'єр-міністра Росії Дмитра Медвєдєва.

Крім того, Порошенко висловив переконання, що санкції, які наклали на РФ через війну в Україні "не є покаранням, а способом повернути Росію за стіл перемовин". 

Тому, президент виступив категорично проти послаблення санкцій для початку діалогу з РФ.

"Не згоден, що слід послабити санкції, щоб розпочати діалог з РФ. Коли закрили очі на війну в Грузії, хіба це зупинило РФ в Криму і Донбасі?", - пояснив Порошенко.

Президент зауважив, що наразі Європа проходить свою найскладнішу кризу, і подолати її можна лише спільними зусиллями. "Тому, коли ми говоримо про підтримку і боротьбу за Україну, то це стосується не тільки українського народу, це питання Європейської та світової безпеки",  - наголосив президент країни.

Щодо внутрішньої ситуації в Україні,  то Порошенко повідомив іноземним колегам про прогреси держави у боротьбі із політичними та економічними проблемами.

"Україна запускає судову конституційну реформу, щоб побороти корупцію. Ми створюємо для цього незалежні органи. Україна має бути успішною країною, яка бореться з корупцією, розбудовує економіку, і наша єдність з Європою допоможе нам", - підсумував Порошенко.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: