Агресія РФ у Керченській протоці: Велика Британія, Франція і Німеччина засудили дії Росії

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Росія нехтує міжнародними нормами, стверджують західні дипломати.

Велика Британія, Франція і Німеччина засудили агресію Росії у Керченській протоці та закликали звільнити українських моряків.

Про це йдеться у заявах представників зовнішньополітичних установ трьох країн.

"Велика Британія повністю засуджує застосування сили Росією проти українських суден, які увійшли у Азовське море. Знову ми бачимо, як Росія нехтує міжнародними нормами та українським суверенітетом. Росія повинна відпустити затриманих українських моряків і гарантувати вільний прохід через Керченську протоку", - заявив міністр закордонних справ Великої Британії Джеремі Хант.

Крім того, дії Росії засудили у Німеччині. Посол України в Німеччині Андрій Мельник з посиланням на офіційного представника федерального уряду Штеффена Зайберта повідомив, що Берлін закликає РФ повернути затримані кораблі та звільнити українських моряків.

Крім того, у Німеччині кажуть, що дії Російської Федерації в Азовському морі загрожують безпеці у Європі. "Події в Азовському морі свідчать про те, що конфлікт у Східній Україні та Криму продовжує загрожувати безпеці в Європі. Тому ми прагнемо до давно назрілих політичних рішень", - заявив міністр закордонних справ Німеччини Гайко Маас.

В МЗС Франції у понеділок, 26 листопада, висловили занепокоєння у зв'язку з інцидентом в Керченській протоці. "На підставі відомих нам фактів ми вважаємо, що ніщо не виправдовує використання Росією сили", - стверджується в заяві. У зовнішньополітичній установі закликають Росію та Україну бути стриманими і запобігти воєнній ескалації.

Нагадаємо, вранці 25 листопада Росія заблокувала прохід до Керченської протоки українському буксиру "Яни Капу" і двом катерам "Бердянськ" і "Нікополь". Для цього росіяни перегородили рух під Кримським мостом танкером і навіть вдалися до тарану буксира прикордонним кораблем "Дон". Увечері того ж дня російські кораблі напали на українські і захопили, при цьому поранивши щонайменше шістьох моряків.

Через напад російського флоту президент України Петро Порошенко терміново скликав військовий кабінет, а Україна ініціювала позачергове засідання Ради Безпеки ООН та Постійної Ради ОБСЄ.

На засіданні військового кабінету та РНБО вирішили запровадити в Україні воєнний стан на два місяці. Остаточне рішення має ухвалити Верховна Рада.

Президент України Петро Порошенко уже заявив, що запровадження воєнного стану не є оголошенням війни, не передбачатиме мобілізації чи обмеження конституційних прав та свобод.

У Європейському парламенті заявили, що незабаром обговорять можливість введення санкцій стосовно Росії через агресію в Керченській протоці.

ВідеоЄС закликає Росію негайно відкрити Керченську протоку

Україна закликає Євросоюз відреагувати на агресію Росії новими санкціями. ЄС вже закликав Росію негайно відкрити Керченську протоку та нагадав про незаконність будівництва мосту та невизнання анексії Криму.

ЄС закликає Росію негайно відкрити Керченську протоку

Залиште свій коментар

Вибір редакції