Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
"Акт погрози". Денісова звернулась до російського омбудсмена через психіатричну експертизу українських моряків

Вона нагадала, що це суперечить Женевській конвенції.

Українська уповноважена з прав людини Людмила Денісова звернулася до російського омбудсмена Тетяни Москалькової через призначену полоненим українським морякам психіатричну експертизу.

Про це Денісова повідомила на своїй сторінці у Facebook.

Вона наголосила, що затримані РФ українські моряки захищені дією Женевської конвенції. Примусову психологічну експертизу з боку правоохоронних органів РФ Денісова назвала актом погрози, образи та переслідування, спрямованим на обмеження їхніх прав.

"Це суперечить статті 17 Женевської конвенції і є нічим іншим, як залякуванням та психологічним тиском у ставленні до громадян України, які відмовились надати зручні для слідства свідчення у сфабрикованій всупереч положень гуманітарного права справі", - написала уповноважена ВР.

Надіслала звернення до Уповноваженого з прав людини в РФ Тетяни Москалькової з приводу призначення слідчим управлінням...

Опубліковано Людмилою Денісовою Пʼятниця, 22 березня 2019 р.

ВідеоУсім морякам, захопленим поблизу Керченської протоки, призначено психіатричну експертизу

Нині розглянули справу останнього з них - Михайла Власюка. Захист вкотре виступив проти, бо міжнародні документи не передбачають проведення психіатричної експертизи щодо військовополонених. Саме такими 24 українських моряків визнали світові організації.  

Усім морякам, захопленим поблизу Керченської протоки, призначено психіатричну експертизу

Нагадаємо, вранці 25 листопада Росія заблокувала прохід до Керченської протоки українському буксиру "Яни Капу" і двом катерам "Бердянськ" і "Нікополь". Для цього росіяни перегородили рух під Кримським мостом танкером і навіть вдалися до тарану буксира прикордонним кораблем "Дон". Увечері того ж дня російські кораблі напали на них і захопили, при цьому, за даними української влади, поранивши щонайменше шістьох українських моряків та захопивши інших у полон. 

Згодом так звані суди в анексованому Криму заарештували їх на два місяці. Після цього моряків доправили в СІЗО у Москві. Усіх їх звинувачують у нібито незаконному перетині російського кордону. Пізніше всі українські моряки визнали себе військовополоненими Росії.

У середині січня 2019 року суди у Москві розглянули питання подовження запобіжного заходу морякам. Клопотання адвокатів про поводження з ними як з військовополоненими або ж зміну запобіжного заходу судді відхилили і подовжили їм арешти до 24-26 квітня.

Залиште свій коментар

Вибір редакції