Активісти готують залізничну блокаду вантажів з Росії, МВС стягує Нацгвардію

Активісти готують залізничну блокаду вантажів з Росії, МВС стягує Нацгвардію

Дата публікації
Перегляди
4597
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Активісти готують залізничну блокаду вантажів з Росії, МВС стягує Нацгвардію

Фото: facebook.com/Семен Семенченко

Правоохоронці вже мобілізують сили у тих пунктах, де ймовірно може початися блокування залізниці.

Активісти готуються розпочати залізничну блокаду вантажних перевезень з Росії, якщо влада не пристане на їхні вимоги щодо припинення закупівлі російського вугілля та вугілля з ОРДЛО, яке транспортується в Україну через територію РФ.

Про це ТСН.ua повідомили представники блокадників.

Нинішня акція є другим етапом торгівельної блокади Донбасу, яку було започатковано ще у січні-лютому 2017 року.

Серед вимог до влади, які блокадники висували півроку тому, було звільнення заручників та припинення торгівлі з окупованими територіями, зокрема закупівлі антрацитового вугілля в ОРДЛО (окремих районах Донецької та Луганської областей). 

Хто заробляє на блокаді торгівлі з ОРДЛО

Хто заробляє на блокаді торгівлі з ОРДЛО

У березні українська влада відреагувала на блокаду рішенням РНБО про зупинку вантажного сполучення з непідконтрольною територією Донбасу. Відповідний указ підписав президент Петро Порошенко. Проте, каже другий командир батальйону "Донбас" Анатолій Віногородський, торгівля з країною-окупантом - Росією - продовжилася.

Крім того, додав Віногородський, влада не виконала вимог щодо звільнення військовополонених.

"От дехто каже: блокували, блокували і нікого не виблокували. Тож ми ще раз пояснюємо: наша задача - не обмінювати військовополонених, наша задача - натиснути на тих, хто організували торгівлю з окупованими територіями. Якщо вже вони змогли організувати торгівлю з окупантами, значить, вони можуть організувати й обмін наших військовополонених. Ми наполягаємо: це справа держави. А ми як громадяни цієї країни вимагаємо від держави виконати зобовязання перед нами", - наголосив Віногородський.

За словами нардепа Семена Семенченка, який підтримує необхідність припинення торгівлі з РФ, наразі триває підготовка до другого етапу блокади, якому передувала робота з Кабміном та Верховною Радою.

"Ще місяць тому премєр-міністру було озвучено вимогу припинити закупівлі російського вугілля. У парламенті лежить постанова Насалика про заборону. Сам прем'єр каже, що потрібно заборонити, що це злочин. Але віз і нині там", - зауважив Семенченко.

Україною шириться блокада російських банків

Україною шириться блокада російських банків

Тож наразі активісти блокади мобілізують сили, закликаючи прибічників доєднатися до них. Після того, як блокадники стягнуть достатньо сил, вони планують фізично блокувати залізницю.

"Ми бачимо, що у порушення інтересів України йде закупівля російського вугілля, в тому числі вугілля з ОДРЛО. Заяви прем'єр-міністра і міністра з енергетики справами не підкріплені. Тому блокадники сядуть на рейки. Це планується зробити після того, коли буде зконцентровано ті сили, яких буде достатньо для того, щоб протидіяти тітушкам, які збираються на місцях. В тому числі незаконним діям колишнього "Беркута", який готується для цього Міністерством внутрішніх справ", - сказав нардеп Семенченко.

Судячи з фото та відео з місця подій, правоохоронців дійсно стягнули на станцію Ромодан у Полтавській області. За даними активістів, там перебуває близько сотні бійців Нацгвардії та 50 спецназівців колишнього "Беркуту".

До складу блокадників входять представники батальйону "Донбас", є ветерани АТО з Івано-Франківщини, які представляють ЗСУ, також є добровольчий підрозділ ОУН та волонтери. У Верховній Раді, окрім Семенченка, блокаду також підтримують Єгор Соболєв, Павло Костенко, Тарас Пастух і Володимир Парасюк.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
4597
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація